Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 499
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Świebodzice Miastem Przyjaznym Firmom

Sobota, 2 czerwca 2018, 11:14
Autor: red
Zakończyła się XI edycja Konkursu Samorząd Przyjazny Firmom 2017, organizowanego przez Instytut Europejskiego Biznesu.

Tytuł Miasta Przyjaznego Firmom 2017 uzyskało 321 miast i miejscowości w Polsce. Miło nam poinformować, że w tym wyróżnionym gronie znalazły się Świebodzice.

Instytut Europejskiego Biznesu organizuje konkurs Samorząd Przyjazny Firmom od 2007 roku. Wyróżnia miast i miejscowości, w których siedziby ma dużo dynamicznych i cennych firm.

Spośród 70 tysięcy polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe w  kwietniu 2018 r. zbadał Instytutu Europejskiego  Biznesu, tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2017 uzyskało 9828 firm  bo ich wartość rynkowa w marcu 2016 r. wyniosła więcej niż 40 mln zł.
Miejscowości, w których siedziby miały minimum 3 Brylanty Polskiej Gospodarki 2017, miały szansę na tytuł Miasto Przyjazne Firmom 2017. Dodatkowo musiały spełnić jeszcze jedno kryterium. Siedzibę w nich musiało mieć minimum 10 dynamicznych firm, których wartość rynkowa wzrosła o minimum 10 proc. w ciągu roku.

Świebodzice znalazły się na bardzo dobrym, 128. miejscu na 321 miast.

To kolejne potwierdzenie faktu, że Gmina Świebodzie jest wiarygodnym i godnym zaufania partnerem biznesowym. Stwierdziła to już kilka miesięcy temu wysoka ocena pre-ratingowa sporządzona na zlecenie Fundacji Rozwoju Rynku Kapitałowego (FRRK) przez Agencję Ratingową INC Rating z Poznania, podlegająca Europejskiej Komisji Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych w Paryżu. 
Świebodzice uzyskały bardzo wysoką ocenę pre-ratingową, mieszczącą się na poziomie między AAA a BBB+.

Na 2792 jednostki samorządu terytorialnego w Polsce zaledwie 319 posiada ocenę równą lub wyższą od uzyskanej przez gminę Świebodzice.

Kilka tygodni po tej opinii pojawiła się kolejna – tym razem dotycząca finansów gminy. Pod konie kwietnia ukazał się Ranking Finansowy Samorządu Terytorialnego, przygotowany przez ekspertów z krakowskiej Regionalnej Izby Obrachunkowej, Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. I tu kolejna, bardzo dobra ocena dla Świebodzic - w kategorii 237 gmin miejskich nasze miasto zajęło bardzo dobrą, 77. lokatę.

Warto podkreślić, że wszystkie te opracowania przygotowywane są niezależnie, nie na zlecenie gmin, lecz przez ekspertów i instytucje zajmujące się tego typu oceną. Są to więc opinie wiarygodne i profesjonalne. Sprawiają, że Świebodzice wyróżniają się wśród innych miast, poprzez swoją wiarygodność, zaufanie i pozytywne postrzeganie przez środowiska biznesowe.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group