Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 915
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Świebodzice mówią "STOP" sprzedaży alkoholu nieletnim

Środa, 7 września 2011, 9:49
Aktualizacja: 14:37
Autor: UM Świebodzice
Świebodzice: Świebodzice mówią "STOP" sprzedaży alkoholu nieletnim
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Gmina Świebodzice przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii realizowanej przez Związek Pracodawców Przemysłu – Browary Polskie oraz Komendę Główną Policji pn. "POZORY MYLĄ, DOWODY NIE".

Jej celem jest ograniczenie sprzedaży niepełnoletnim oraz przeciwdziałanie spożyciu alkoholu w tej grupie
wiekowej. Równolegle Świebodzice przystąpiły do Programu STOP18!, którego głównym celem jest zapobieganie dostępowi niepełnoletnich do wyrobów tytoniowych w punktach sprzedaży.

8 września odbędzie się Ogólnopolski Dzień Odpowiedzialnej Sprzedaży, będący kulminacją naszej akcji. W akcję zaangażowały się: Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Straż Miejska oraz Policja w Świebodzicach.

Od 5 września rozpoczęli długofalowe działania profilaktyczne. Przypominają sprzedawcom o obowiązującym zakazie sprzedaży wyrobów tytoniowych i alkoholu niepełnoletnim. W punktach handlowych zostawiają sprzedawcom ulotki, plakaty oraz list otwarty Burmistrz Świebodzic Bogdana Kożuchowicza, informujące o zasadach odpowiedzialnej sprzedaży wyrobów tytoniowych i alkoholowych oraz naklejki STOP18! do oznakowania punktu sprzedaży. W najbliższym czasie odbędzie się szkolenie dla odpowiedzialnych sprzedawców, które będzie również częścią naszej kampanii.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group