Wtorek, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 526
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Naukę czas zacząć

Wiadomości: Świebodzice
Czwartek, 3 września 2015, 13:43
Autor: opr.red.
Fot. www.swiebodzice.pl
Wszystko, co dobre, szybko się kończy – tak z pewnością mogła myśleć większość z dzieci, które we wtorek, 1 września, po słonecznym i beztroskim wypoczynku, wróciły do szkolnych ławek, by kontynuować swą edukacyjną przygodę w nowym roku szkolnym 2015/2016.

Rok szkolny zainaugurowano we wszystkich placówkach publicznych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Świebodzice. Nie zabrakło galowych strojów, pocztów sztandarowych i powitań. Wyjątkowo zaciekawione nową rzeczywistością, co nie powinno dziwić, wydawały się być zwłaszcza "pierwszaki", których w nowym roku szkolnym jest 296 spośród 1271 wszystkich uczniów szkół podstawowych.

W uroczystościach w poszczególnych placówkach udział wzięli przedstawiciele władz miasta. W Szkole Podstawowej nr 4 im. J. Korczaka uczestniczyli m.in. burmistrz Bogdan Kożuchowicz oraz Zofia Choińska - kierownik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego, a zastępca burmistrza, Krystian Wołoszyn odwiedził Szkolę Podstawową nr 3 im. W. Broniewskiego.

Akademia w "czwórce" miała w tym roku szczególny wymiar, bowiem placówka ta przechodzi gruntowne zmiany. Wraz z nowym rokiem szkolnym zmienił się jej dyrektor. Jest nim teraz pani Dorota Uzar, która z rąk burmistrza Świebodzic odebrała uroczysty akt powierzenia obowiązków dyrektora. W szkole trwa także remont - w celu podniesienia standardów kształcenia oraz zapewnienia bezpieczeństwa uczniom, Gmina zdecydowała, by w placówce wymienić instalację elektryczną.

Nowy rok szkolny to również początek pracy dla nauczycieli. Spośród kadry zatrudnionej w świebodzickich placówkach, 12 nauczycieli rozpoczęło rok szkolny 2015/2016 z awansem zawodowym - pięcioro zostało nauczycielem kontraktowym, dwoje dyplomowanym i pięcioro mianowanym.

Choć uczniowie - ci najmłodsi, i ci nieco starsi, najpewniej, choć na moment, chętnie wróciliby jeszcze do chwil letniego wypoczynku, możliwość spotkania swoich szkolnych przyjaciół na wielu twarzach wywołała szczery uśmiech. A na pocieszenie warto dodać, że do końca roku szkolnego pozostało 186 dni nauki szkolnej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group