Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 597
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Świebodzice pozbyły się azbestu

Wtorek, 5 września 2017, 17:46
Autor: red
Świebodzice: Świebodzice pozbyły się azbestu
Fot. UM Świebodzice
W roku 2017, mając odpowiednio opracowane i podjęte akty prawne, Gmina Świebodzice przystąpiła do konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w ramach Programu Priorytetowego NFOŚiGW pt.: „System – wsparcie działań ochrony środowiska i gospodarki wodnej realizowanych przez WFOŚiGW.

Usuwanie wyrobów zawierających azbest”. Gmina złożyła stosowny wniosek do Funduszu z listą 48 nieruchomości, których właściciele wyrazili chęć usunięcia wyrobów zawierających azbest. Wniosek został pozytywnie rozpatrzony przez WFOŚiGW we Wrocławiu. Gmina Świebodzice przystąpiła do realizacji przedmiotowego zadania zgodnie z obowiązującą procedurą. Na podstawie prowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wybrano najkorzystniejszą ofertę. Wykonawcą prac została Firma Eko-Mix z Wrocławia.

W lipcu firma rozpoczęła usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Świebodzice. W sierpniu odebrano azbest z ostatnich posesji, których właściciele zadeklarowali chęć pozbycia się go. W sumie odebrano ok. 64 ton wyrobów zawierających azbest na łączną kwotę 36 672,33 zł, z czego ok. 31 171,00 zł to dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Resztę kwoty dołoży gmina Świebodzice.

W obecnej chwili trwa procedura rozliczenia wykonanej usługi, następnie gmina będzie rozliczać się z WFOŚiGW. W ramach zadania firma odebrała elementy pokrycia dachu, oczyściła teren z pyłu azbestowego oraz zapakowała, załadowała i przekazała do unieszkodliwienia wytworzone odpady azbestowe. Za te czynności mieszkańcy gminy nie zapłacili ani złotówki. Jedynym kosztem po stronie właścicieli budynków było wykonanie nowego pokrycia dachu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group