Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 979
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Świebodzice przykładem dla innych

Środa, 13 czerwca 2018, 7:38
Aktualizacja: 9:41
Autor: red
Świebodzice: Świebodzice przykładem dla innych
Fot. UM Świebodzice
W ramach Światowego Dnia Krwiodawstwa 7 czerwca w ratuszu odbyło się uroczyste spotkanie z krwiodawcami z Honorowego Klubu Dawców Krwi w Świebodzicach.

Podczas spotkania najbardziej zasłużeni krwiodawcy otrzymali dyplomy i podziękowania.

W spotkaniu wzięli udział: Wojciech Dymerski Dyrektor Dolnośląskiego Oddziału PCK we Wrocławiu, Andrzej Nowicki - Prezes Zarządu Rejonowego PCK w Wałbrzychu, Teresa Kamińska - Specjalista ds. promocji Krwiodawstwa w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu, dr Marek Brodzki – Członek Zarządu Dolnośląskiego PCK – i tu ciekawostka, pan doktor zna Świebodzice, brał udział w akcji ratowniczej podczas katastrofy budowlanej na ul. Krasickiego.

Zarząd Świebodzickiego Klubu HDK reprezentowały: Katarzyna Młynarkiewicz - Prezes Klubu HDK oraz Izabela Wywrot.
Ze względu na wyjazd służbowy w spotkaniu nie mógł wziąć udział Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz, który od lat bardzo wspiera ideę krwiodawstwa w mieście poprzez współorganizację zbiórek krwi. Świebodzice są pod tym względem prawdziwym ewenementem, zbiórki odbywają się w mieście cyklicznie, raz lub dwa razy w miesiącu, stacjonarnie i mobilnie tak, by świebodziczanie mogli na miejscu, bez konieczności wyjazdu do Wałbrzycha, oddać krew. Samorząd przygotowuje zawsze słodycze, napoje, niespodzianki dla oddających krew. Stąd gorące słowa podziękowania i szacunku za okazywaną pomoc i wielką życzliwość popłynęły pod adresem burmistrza nie tylko ze strony świebodzickich krwiodawców, ale także władz wojewódzkich Polskiego Czerwonego Krzyża.

Dyrektor Dolnośląskiego Oddziału PCK Wojciech Dymerski był pod wielkim wrażeniem nie tylko aktywności świebodzickich krwiodawców, ale także wsparcia, jakie otrzymują od samorządu i burmistrza Bogdana Kożuchowicza. – Świebodzice są pod tym względem wyjątkowe, wielkie słowa uznania – mówił.

Podczas spotkania honorowi krwiodawcy, którzy szczególnie zasłużyli się w ostatnim czasie, otrzymali dyplomy i odznaczenia. Byli to:

Zasłużeni krwiodawcy

Walerian Łukawski – szczególnie zasłużona osoba, pan Walerian oddał w swoim życiu ponad 20 litrów krwi, obecnie przeszedł na „krwiodawczą” emeryturę,
Robert Prokop,
Nela Grzelak,
Ireneusz Stelmach.

Odznaczenia:

Walerian Łukawski
Zdzisław Godyla
Justyna Gil
Beata Kuzera
Małgorzata Matejko
Grzegorz Wiczyński
Mateusz Kuriata

Burmistrz Bogdan Kożuchowicz otrzymał specjalne wyróżnienie - Medal 60-lecia Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża za szczególne zasługi w efektywnym działaniu wspierającym Ruch Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża.
- To dla mnie wielkie zaszczyt, jestem szczęśliwy, że Świebodzice mają tak wspaniałych i aktywnych krwiodawców, ludzi, którzy w moim odczuciu są prawdziwymi bohaterami – podkreśla burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Całym sercem wspieram te działania, bardzo się cieszę, że cykliczne zbiórki krwi cieszą się zawsze dużą frekwencją i że nasze małe Świebodzice mają swój niebagatelny wkład w ratowanie życia ludzi.

Medal z okazji 60-lecia otrzymał także pan Walerian Łukawski.

Serdecznie gratulujemy. I zapraszamy na najbliższą zbiórkę krwi – będzie można to zrobić podczas zbliżających się Dni Świebodzic, 17 czerwca, w godz. 11:00-17:00. Krwiobus zaparkuje przy stadionie miejskim.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group