Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 899
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Świebodzice: Ważne dla pasażerów

Niedziela, 31 stycznia 2016, 6:50
Autor: opr.red.
Świebodzice: Świebodzice: Ważne dla pasażerów
Fot. www.swiebodzice.pl
Przypominamy mieszkańcom, korzystającym z miejskiej komunikacji, o podstawowych zasadach związanych z korzystaniem z nowych autobusów.

Po pierwsze - pamiętajmy o tym, aby po wejściu do pojazdu skasować bilety. Wiele osób z przyzwyczajenia, kupując bilet przyjmuje to za formę uiszczenia opłaty za przejazd - ponieważ tak funkcjonowało to u poprzedniego przewoźnika. Obecnie zakupiony bilet należy skasować, w przeciwnym razie podczas kontroli możemy zapłacić mandat.

Wszyscy posiadacze kart płatniczych mogą zapłacić za przejazd zbliżeniowo - wystarczy zbliżyć kartę do czytnika przy kasowniku (oznaczenie "zbliż kartę"). Ten najnowocześniejszy i bardzo wygodny z punktu widzenia pasażerów system posiada niewiele autobusów komunikacji miejskiej w Polsce.

W przypadku takiej formy płatności nie otrzymamy biletu ani żadnego potwierdzenia - opłata za przejazd w momencie kontroli jest bezpośrednio odczytywana z karty.

W autobusach od 1 stycznia 2016 r. dostępne jest bezpłatne wi-fi dla pasażerów - W celu połączenia należy wybrać Hot_Spot Autobus.

Bilety można zakupić u kierowców, a także w siedzibie ZGK Świebodzice sp. z o.o., ul. Strzegomska 30, oraz w kiosku z prasą przy ul. Żeromskiego i na targowisku, w tamtejszym punkcie z prasą. Warto zakupić więcej biletów, ponieważ w momencie, gdy kilka osób dokonuje takiego zakupu u kierowcy, wydłuża się czas postoju na przystanku a co za tym idzie, występują także opóźnienia w przyjazdach na kolejne przystanki.

U kierowcy otrzymamy także bezpłatnie aktualny rozkład jazdy.

Osoby, które posiadają uprawnienia do darmowych przejazdów, nie muszą zgłaszać się do kierowcy po darmowy bilet - wystarczy, że podczas kontroli pokażą stosowną legitymację czy inny dokument, poświadczający prawo do takiej ulgi.

Nowa ulga, wprowadzona dla osób będących dawcą szpiku, dotyczy osób, które zostały rzeczywistym dawcą, a nie np. takich, które deklarują gotowość oddania organu - poprzez np. rejestrację w bazie dkms.

ZGK Świebodzice, która od nowego roku zajmuje się komunikacją na terenie miasta, w styczniu ograniczała się do pouczeń w stosunku do pasażerów, mając na uwadze fakt, że pewne zasady są nowe i mieszkańcy muszą się "przestawić", jednak w lutym podróżujący powinni się już liczyć z możliwością otrzymania mandatu za brak biletu czy nieopłacony przejazd.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group