Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 973
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Świebodzice: Wiosenne śpiewanie z jubileuszem

Wtorek, 17 maja 2016, 6:50
Autor: opr. red.
Świebodzice: Świebodzice: Wiosenne śpiewanie z jubileuszem
Fot. www.swiebodzice.pl
Radosny, wielobarwny i rozśpiewany korowód przeszedł ulicami miasta w sobotę, 14 maja. A wszystko za sprawą Wiosennego śpiewania seniorów, które zorganizowali członkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Świebodzicach oraz działający przy związku Chór Akord, świętujący okrągły jubileusz 10–lecia działalności.

Nasi rozśpiewani seniorzy zaprosili do tego radosnego święta zaprzyjaźnione zespoły ludowe: Dobromierzan z Dobromierza, Bolkowian z Bolkowa, Kapelę Janka Boduszka z Siemianic, Olgę z Kamiennej Góry, Goczałkowian z Goczałkowa oraz Senioritów z Żarowa.

Gośćmi specjalnymi byli: zespół indiański Catawba oraz skrzypaczka Anna Koszel z uczniami. Nie mogło także zbraknąć gości honorowych: Burmistrza Miasta Bogdana Kożuchowicza oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Łukasza Kwadransa.

Wszystko zaczęło się od korowodu ulicami miasta – ponad setka osób w strojach ludowych, w takt „Szła dzieweczka do laseczka”, przeszła ulicą Żeromskiego - najpierw pod ratusz, a następnie ul. Kopernika pod pomnik Jana Pawła II, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze. Zespoły odśpiewały tu ulubioną pieśń Ojca Świętego, Barkę.

Następnie wszyscy przeszli do Klubu Seniora, gdzie odbyła się główna część imprezy, związana z jubileuszem świebodzickiego Akordu. Na początek były więc życzenia i prezenty – serdeczne gratulacje i pamiątkowe statuetki dla członków zespołu wręczyli wspólnie burmistrz Bogdan Kożuchowicz i przewodniczący Łukasz Kwadrans.

- Jesteście naszym lokalnym produktem eksportowym, kolejnym, z którego Świebodzice są dumne – podkreślał burmistrz przekazując na ręce kierownik zespołu Teresy Małeckiej gratulacje i życzenia. Pani Teresa otrzymała także pamiątkowy puchar za sprawne i pełne sukcesów prowadzenie zespołu.

Podobne, jubileuszowe trofeum, powędrowało także w ręce Jana Welca, Przewodniczącego PZERiI w Świebodzicach, który był pomysłodawcą i inicjatorem założenia grupy śpiewaczej. Prezenty i życzenia przekazały także zaprzyjaźnione zespoły, zaś Teresa Małecka serdecznie podziękowała burmistrzowi za wsparcie i dużą życzliwość samorządu dla działań zespołu. Podziękowania otrzymali także współpracujący na co dzień ze związkiem Wydział Promocji, Informacji i Współpracy Zagranicznej UM oraz Miejski Dom Kultury.

Sympatyczne świętowanie, wspólne śpiewanie i biesiadowanie trwało do wieczora.

* * *

Chór Akord powstał w 2006 roku, tworzą go członkowie PZERiI, obecnie jest to 20 osób, 13 pań i 6 panów. Zespół bierze udział w licznych przeglądach amatorskich zespołów ludowych, skąd zawsze nasi seniorzy wracają z dyplomami i wyróżnieniami.

Opiekunami artystycznymi zespołu od początku istnienia byli: Jan Rymar, Hanna Raszkiewicz i obecnie Ryszard Fidler, wszyscy także zostali uhonorowani pamiątkowymi statuetkami.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group