Sobota, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 577
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice znowu rozśpiewane

Wiadomości: Świebodzice
Czwartek, 20 września 2018, 15:16
Autor: red
Fot. UM Świebodzice
Do wspólnego śpiewania świebodziczan nie trzeba długo namawiać. Na pierwszym Patriotycznym Śpiewaniu, na które zaprosił Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz, zapełniła się cała sala. Mieszkańcy chętnie śpiewali w grupie, ale nie zabrakło też spontanicznych występów solowych.

Pierwsza edycja odbyła się w poniedziałek, 17 września, w Miejskim Domu Kultury.

Wydarzenie jest elementem obchodzonej przez cały rok 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W Świebodzicach patronat nad tymi wydarzeniami objęła Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska. Na wspólne śpiewanie przyszli mieszkańcy, radni, członkowie różnych organizacji i środowisk. Byli też młodzi ludzie, a pieśni patriotyczne w ich wykonaniu były szczególnie wzruszające.

- Bardzo dziękuję, że przybyło tylu mieszkańców, to wydarzenie to doskonała okazja nie tylko do uczczenia rocznicy, ale do spotkania, integracji środowisk, pokoleń – komentuje burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3, były też solowe popisy uczniów z 3 i 4 oraz Przedszkole nr 2. Wszystkich wspomagały dzielnie nasze seniorki ze Stowarzyszenia Senior=Aktywny Obywatel, a także burmistrz Bogdan Kożuchowicz, który znany jest z wielkiego zamiłowania do śpiewu.

Absolutnym „hitem” był występ 94-letniej pani Janiny, która wraz z córką zaśpiewała mało znaną pieśń „Bitwa pod Racławicami”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group