Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 922
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Świebodzice znowu rozśpiewane

Czwartek, 20 września 2018, 15:16
Autor: red
Świebodzice: Świebodzice znowu rozśpiewane
Fot. UM Świebodzice
Do wspólnego śpiewania świebodziczan nie trzeba długo namawiać. Na pierwszym Patriotycznym Śpiewaniu, na które zaprosił Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz, zapełniła się cała sala. Mieszkańcy chętnie śpiewali w grupie, ale nie zabrakło też spontanicznych występów solowych.

Pierwsza edycja odbyła się w poniedziałek, 17 września, w Miejskim Domu Kultury.

Wydarzenie jest elementem obchodzonej przez cały rok 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W Świebodzicach patronat nad tymi wydarzeniami objęła Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska. Na wspólne śpiewanie przyszli mieszkańcy, radni, członkowie różnych organizacji i środowisk. Byli też młodzi ludzie, a pieśni patriotyczne w ich wykonaniu były szczególnie wzruszające.

- Bardzo dziękuję, że przybyło tylu mieszkańców, to wydarzenie to doskonała okazja nie tylko do uczczenia rocznicy, ale do spotkania, integracji środowisk, pokoleń – komentuje burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3, były też solowe popisy uczniów z 3 i 4 oraz Przedszkole nr 2. Wszystkich wspomagały dzielnie nasze seniorki ze Stowarzyszenia Senior=Aktywny Obywatel, a także burmistrz Bogdan Kożuchowicz, który znany jest z wielkiego zamiłowania do śpiewu.

Absolutnym „hitem” był występ 94-letniej pani Janiny, która wraz z córką zaśpiewała mało znaną pieśń „Bitwa pod Racławicami”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group