Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 953
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Świebodzicki basen jak mini SPA

Czwartek, 16 marca 2017, 15:01
Aktualizacja: Wtorek, 21 marca 2017, 16:11
Autor: red
Świebodzice: Świebodzicki basen jak mini SPA
Fot. UM Świebodzice
Gmina Świebodzice ogłosiła przetarg na remont krytej pływalni.

W ramach zadania zmodernizowana zostanie cała instalacja, ale przybędzie także atrakcyjnych miejsc do wodnej rekreacji. Powstanie m. in. 12-osobowe jacuzzi, saunarium i tężnia solna.

Zakres prac jest duży, bo dotyczyć będzie zarówno urządzeń związanych z filtrowaniem wody, jak i pomieszczeń. Program Funkcjonalno-Użytkowy obejmuje m. in. przebudowę pomieszczeń szatni i natrysków na pomieszczenia saunarium i tężni solnej, wraz z montażem tężni solankowej, 3 nowych saun i wanny schładzającej z wytwornicą lodu. Planowana jest także przebudowa pomieszczenia holu wejściowego, modernizacja strefy natrysków i toalet z przystosowaniem kabiny i osprzętu dla osób niepełnosprawnych, wymiana istniejącej wanny jacuzzi i dostawienie nowej, która pomieści aż 12 osób.

W ramach prac zostanie także wymienione oświetlenia hali basenowej na oświetlenie typu LED, podobnie w szatniach i sanitariatach.

Pojawi się także nowy, Elektroniczny System Obsługi Kasowej.

Zakres prac obejmuje także m. in. remont zjeżdżalni, wymianę zjeżdżalni w brodziku, czy montaż monitoringu na sali basenu, saunarium i tężni solankowej.

Wszystko to oznacza wyłączenie obiektu z użytkowania na wiele miesięcy. Jak wielokrotnie podkreślał burmistrz Bogdan Kożuchowicz, prace są konieczne do przeprowadzenia, ale rozpoczną się w okresie letnim, czyli w momencie, gdy alternatywnie będzie można korzystać z kąpieliska letniego.

Gmina ma na ten cel w tegorocznym budżecie 1,5 mln zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group