• Środa, 19 lutego 2020
  • Godz. 1:21
  • Imieniny: Arnolda, Konrada, Marcelgo
  • Czytających: 772
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Świebodzickie Michałki najlepszym produktem regionalnym

Wiadomości: Świebodzice
Piątek, 25 września 2015, 6:40
Aktualizacja: 7:32
Autor: opr.red.
Fot. www.swiebodzice.pl
Jeden z najstarszych zakładów produkcyjnych w Świebodzicach, firma Śnieżka–Invest, została laureatem tegorocznej edycji Świdnickiego Gryfa – nagrody gospodarczej, wręczanej od 2005 roku przez Prezydenta Świdnicy.

Gryf to uhonorowanie tych firm i przedsiębiorców, którzy poprzez rozwijanie swojej działalności wnoszą istotny wkład w rozwój województwa dolnośląskiego a także wzmacniają tożsamość regionalną i przyczyniają się do kreowania korzystnego wizerunku całego regionu.

Nasz świebodzicki zakład otrzymał statuetkę w kategorii "sudecki produkt regionalny" - doceniono sztandarowy cukierek, najbardziej charakterystyczne słodycze, kojarzące się chyba wszystkim ze Świebodzicami i Śnieżką - czyli Michałki.
Serdecznie gratulujemy Zarządowi i całej Załodze tego prestiżowego wyróżnienia tym bardziej, że zakład w tym roku obchodzi 70-lecie powstania. Już siedem dekad Śnieżka jest nie tylko znaczącym pracodawcą w Świebodzicach, ale także wizytówką miasta. Pyszne słodycze ze Śnieżki - a poza Michałkami w Świebodzicach powstają także znane i cenione przez konsumentów trufle, galaretki i wiele innych wyrobów - trafiają na rynki europejskie, promując polskie produkty.

Na marginesie warto dodać, że samorząd stara się poprzez różne działania także promować zakład i podkreślać, że mieszkańcy są dumni ze Śnieżki. Przykładem jest chociażby zorganizowane już po raz drugi Święto Czekolady - rodzinny festyn z wieloma atrakcjami. A w gabinecie burmistrza Bogdana Kożuchowicza na gości zawsze czekają świebodzickie słodycze.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group