Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 716
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Świebodziczanie dziękują za plony

Poniedziałek, 5 września 2011, 13:11
Aktualizacja: 13:16
Autor: UM Świebodzice
Świebodzice: Świebodziczanie dziękują za plony
Fot. użyczone
Tegoroczne Dożynki Gminne w Świebodzicach były okazją do wyrażenia podziękowań i radości nie tylko za urodzajne plony. Także za nowo powstające w mieście miejsca pracy. – To na waszych terenach, na waszej ziemi, którą sprzedaliście miastu, powstaje dziś duża fabryka. Ten zakład da miejsca pracy 300 osobom. Może dzięki temu kilkaset młodych ludzi nie wyjedzie za chlebem za granicę. Dziękuję z całego serca – mówił w dożynkowym przemówieniu burmistrz miasta Bogdan Kożuchowicz.

Dożynkowe uroczystości tradycyjnie odbyły się w pierwszą niedzielę września na boisku sportowym w Cierniach. Zaproszeni goście oraz mieszkańcy miasta rozpoczęli święto plonów od dziękczynnej mszy świętej, odprawionej na ołtarzu polowym, jak zawsze pięknie udekorowanym płodami ziemi z tegorocznych zbiorów. Nie zabrakło na nim worków ze zbożem, wspaniałych owoców, dojrzałych warzyw i kwiatów. Msze świętą odprawił proboszcz parafii pw. Matki Boskiej Królowej Polski ksiądz Witold Wojewódka a homilię wygłosił zaproszony na uroczystość ksiądz Ryszard Szkoła, proboszcz parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Wałbrzychu.
Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz samorządowych miasta: burmistrz Bogdan Kożuchowicz, zastępcy Ireneusz Zyska i Zbigniew Opaliński; przewodnicząca Rady Miejskiej Elżbieta Horodecka, skarbnik miasta Luiza Gass-Sokólska; radni miejscy i powiatowi.

Po mszy świętej burmistrz Bogdan Kożuchowicz otrzymał z rąk starostów dożynek: pani Agnieszki Podolskiej i Mirosława Trusewicza, dożynkowy bochen chleba. -Dziękuję Państwu za to, że znów mogę być z Wami, o czym zdecydowaliście rok temu, podczas wyborów samorządowych. Dziękuję rolnikom za trud i wysiłek, jaki wkładają w swoją pracę. Ale przede wszystkim dziękuję jeszcze raz wszystkim tym, którzy sprzedając miastu cztery lata temu swoją ziemię doprowadzili do utworzenia Podstrefy Świebodzice. Dziś powstaje na tych gruntach nowy zakład pracy, która da zatrudnienie 300 osobom.

W imieniu posłanki Anny Zalewskiej dziękował jej mąż Piotr Zalewski, który również otrzymał dożynkowy bochen. Pozostałe poświęcone pieczywo starostowie rozdali wśród obecnych na uroczystości mieszkańców. Wszyscy uczestnicy dożynek zostali także poczęstowani domowymi wypiekami, przetworami i nalewkami, przygotowanymi przez gospodynie z Cierni i serwowanymi w specjalnie przygotowanym namiocie.
Po mszy świętej rozpoczęła się część artystyczna dożynek, przygotowana przez Miejski Dom Kultury. Jako pierwszy wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Krąg” ze Świdnicy, prezentując tańce narodowe i ludowe. W następnej części obejrzeliśmy muzyczne show z udziałem takich zespołów jak No Business, Lazy Rockers i Gang the Funk, a wieczorem uczestnicy dożynek bawili się przy muzyce zespołów Duofix oraz Góralsi. Dla najmłodszych animacje i konkursy przygotowała dobrze już znana świebodzickim dzieciom klaunikowa Fifi.
Organizatorami dożynek byli: Starosta i Starościna Dożynek, Urząd Miejski w Świebodzicach i Miejski Dom Kultury.
Były to już dwudzieste święto plonów w Świebodzicach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group