Środa, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 568
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodziczanie podzielili się krwią

Wiadomości: Świebodzice
Czwartek, 19 czerwca 2014, 12:23
Aktualizacja: 15:25
Autor: red.
Fot. UM Świebodzice
Jedenaście, tyle litrów najcenniejszego z płynów – krwi, udało się zebrać podczas ostatniej zbiórki, która 17 czerwca odbyła się w sali MDK w godzinach od 10:00 do 14:00.

Organizatorami akcji byli: Urząd Miejski w Świebodzicach, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz Klub Honorowych Dawców Krwi. Wzorem ubiegłych zbiórek, tak i tym razem, wśród osób uczestniczących w akcji rozlosowana została nagroda niespodzianka, ufundowana przez sponsora strategicznego akcji poboru krwi w Świebodzicach - przedsiębiorstwo Termet S. A. Szczęśliwym zwycięzcą okazał się 26-letni Dariusz Zagan, mieszkający w Świebodzicach od czterech lat, dokąd z Białegostoku, jak sam przyznał przywiodło go "serce". Pan Dariusz otrzymał sprzęt gospodarstwa domowego marki Zelmer. Akcję poboru krwi po raz kolejny osłodziła firma Śnieżka Invest.

Warto przypomnieć, że zbiórka z 17 czerwca nie była jedyną zaplanowaną na ten miesiąc. Druga odbędzie się w sobotę, 28 czerwca, przy okazji Dni Świebodzic. Wówczas stanowisko do poboru krwi ustawione zostanie na terenie kompleksu sportowego "Orlik" przy ul. Rekreacyjnej 1. Mamy nadzieję, że ta niecodzienna okoliczność wydatnie przyczyni się do pobicia miejskiego rekordu krwiodawstwa.

(Tomasz Merchut)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group