Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 608
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Tomkowice: Świetlica będzie nie do poznania

Środa, 20 marca 2013, 0:23
Aktualizacja: 0:24
Autor: red.
Tomkowice: Świetlica będzie nie do poznania
Fot. użyczone
Wielkimi krokami zbliża się koniec remontu świetlicy w Stanowicach, ale to nie koniec, ponieważ niedawno rozpoczął się gruntowny remont świetlicy w Tomkowicach. Prace rozpoczęły się 1 marca, a ich zakończenie planowane jest na listopad 2013 roku. Wartość robót remontowych to blisko 388 tys. zł.

Należy podkreślić, że zadanie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 kwotą 205 000 zł.

- W ramach remontu nastąpi powiększenie powierzchni świetlicy poprzez adaptację pomieszczeń zaplecza sklepu na cele związane z działalnością świetlicową na rzecz mieszkańców wsi – mówi Irena Kowalska, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Urzędu Miejskiego w Strzegomiu. Ponadto pomieszczenia zyskają nowe podłogi, wymienione zostaną drzwi, ściany zostaną pomalowane i wyłożone płytkami. Całości dopełni wykonanie chodników i drogi dojazdowej o nawierzchni z kostki betonowej. Ponadto wykonana zostanie kanalizacja sanitarna i deszczowa. Obiekt zyska także centralne ogrzewanie.

Dodajmy, że Tomkowice są bardzo aktywną wsią. Tu działa Stowarzyszenie Mieszkańców Wsi Tomkowice, a mieszkańcy chętnie angażują się w różnego rodzaju inicjatywy organizowane na rzecz lokalnej społeczności. Najlepiej świadczą o tym liczne spotkania, które potrzebują odpowiedniej oprawy. Zrealizowany remont z pewnością się do tego przyczyni. O postępach będziemy informować na bieżąco.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group