Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 559
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pszenno: Świetlica otwarta

Poniedziałek, 23 sierpnia 2021, 9:45
Aktualizacja: 11:46
Autor: red
Pszenno: Świetlica otwarta
Fot. Gmina Świdnica
Po kilkunastu miesiącach prowadzonych prac remontowych, świetlica w Pszennie została ponownie oddana do użytku. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonała wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek, wspólnie z przewodniczącą Rady Gminy Świdnica Reginą Adamską, proboszczem miejsca ks. Kazimierzem Gniotem, dyrektorem GOKSiR Krzysztofem Jasem, radnym Romanem Jadachem oraz sołtysem sołectwa Pszenno Ryszardem Szczepanikiem.

Zakres wykonywanych prac obejmował wykonanie wentylacji mechanicznej, przebudowę zaplecza kuchennego i sanitarnego, wykonanie wentylacji grawitacyjnej, wymianę wewnętrznej instalacji elektrycznej wraz z tablicami rozdzielczymi, wymianę posadzek, remont tynków wewnętrznych, wykonanie sufitów podwieszanych, remont sanitariatów, malowanie ścian i sufitów.

Całkowita wartość projektu to 1 068 542,20 zł. Wartość dofinansowania ze środków Unii Europejskiej, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020: 532 730,49 zł.

Dzięki prezentacji wyświetlanej z nowych urządzeń multimedialnych na scenie, przybyli na uroczystość goście mogli zapoznać się z szerokim zakresem prac remontowych zrealizowanych na świetlicy w Pszennie, W okolicznościowym wystąpieniu wójt gminy Teresa Mazurek dziękowała wykonawcy inwestycji oraz pracownikom urzędu i jednostek organizacyjnych za zrealizowane prace przy „Dostosowaniu obiektu świetlicy wiejskiej w Pszennie do prowadzenia nowych form działalności kulturalnej przez Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy”.

- Z pewnością jest to obiekt na miarę XXI wieku, w którym będziemy realizować różnorodne formy działalności dedykowane dzieciom, młodzieży, uczniom. seniorom, czy zespołom folklorystycznym i śpiewaczym. Namiastkę pierwszych efektów funkcjonowania świetlicy w Pszennie możemy zobaczyć na pracach dzieci wykonanych podczas wakacyjnych spotkań w tym obiekcie – podkreślała wójt gminy Teresa Mazurek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group