Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 647
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Świetlice w każdej wsi

Czwartek, 1 sierpnia 2013, 14:19
Aktualizacja: 14:20
Autor: red.
Gmina Żarów: Świetlice w każdej wsi
Fot. użyczone
Polepszą wizerunek wsi, podniosą poziom życia i pobudzą aktywność społeczności lokalnej. W Bożanowie, Gołaszycach i Pyszczynie powstaną trzy nowe świetlice wiejskie. Pieniądze na realizację tych inwestycji zostaną przyznane przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013 „Odnowa i rozwój wsi”.

Podpisaną umowę na zakup trzech domków drewnianych w konstrukcji szkieletowej z przeznaczeniem na pełnienie funkcji świetlic wiejskich na ręce burmistrza Żarowa, w środę, 31 lipca przekazał marszałek Włodzimierz Chlebosz. - Pieniądze, które trafią do gmin, stowarzyszeń czy parafii zostaną w dużej mierze przeznaczone na poprawę jakości życia mieszkańców wsi dolnośląskiej. Wsi, która dzisiaj spełnia standardy europejskie i wygląda zupełnie inaczej niż kilkanaście lat temu – mówił podczas uroczystości wręczenia umów o dofinansowania marszałek Włodzimierz Chlebosz.

Nowe inwestycje wiejskie cieszą najbardziej mieszkańców. Już dzisiaj snują plany zagospodarowania wolnego czasu na nowych obiektach. - Cieszę się, że Pyszczyn będzie miał takie miejsce, w którym będziemy mogli przygotowywać się do dożynek, turniejów wsi czy różnych imprez okolicznościowych. Nowy obiekt pewnie będzie również zachętą dla naszego Koła Gospodyń Wiejskich i przygotowywania przez nich kulinarnych przysmaków – przyznaje Ryszard Pawlik, sołtys Pyszczyna.

Całkowity koszt zakupu nowych świetlic wyniesie ponad 300 tysięcy, z czego 148.500 złotych udało się w ramach dofinansowania pozyskać z Urzędu Marszałkowskiego. - Z pierwszymi remontowanymi pracami ruszymy na wiosnę przyszłego roku i myślę, że w okresie letnim mieszkańcy będą mogli w pełni korzystać z nowych obiektów. To bardzo ważne, aby każda miejscowość w naszej gminie miała takie miejsce, do którego będzie przywiązana. Tereny wiejskie potrzebują placówek, gdzie mieszkańcy mogą się spotkać i porozmawiać o sprawach sołectwa. Mam nadzieję, że nowe obiekty będą intensywnie wykorzystywane tylko w samych dobrych celach – tłumaczy burmistrz Leszek Michalak.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group