Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 972
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Świetlice wiejskie jak nowe

Wtorek, 20 czerwca 2017, 15:46
Autor: red
Gmina Żarów: Świetlice wiejskie jak nowe
Fot. UM Żarów
Są schludne i estetyczne. Wszystkie mają wymienione instalacje elektryczne, okna, wyremontowane podłogi i piwnice oraz zmodernizowane sanitariaty.

Zyskały także nową elewację. Trzy świetlice wiejskie w Mielęcinie, Przyłęgowie i Mrowinach nie straszą już swoim wyglądem. Zmienił się ich wizerunek. Prace remontowe, które zostały tam zrealizowane powoli dobiegają końca. Jeszcze tylko drobne naprawy, konserwacje i obiekty będzie można udostępnić mieszkańcom.
- Teraz nasza świetlica wygląda jak nowa - cieszy się Krystyna Banasiak mieszkanka Mielęcina.

Wyremontowane świetlice już niebawem udostępnione zostaną mieszkańcom wsi. Nieco dłużej poczekać będą musieli mieszkańcy Mrowin. Tutaj prace remontowe trochę się przedłużą.
- Czekaliśmy na decyzje związane z osuszaniem ścian, stąd remont nieznacznie się opóźnił. W tej chwili przygotowaliśmy stelaże pod sufit systemowy, zawiesiliśmy klimatyzację, wstępnie przemalowaliśmy drzwi. Z dnia na dzień efektów będzie widać coraz więcej - mówi Marcin Zdziebło z firmy BUDOM, która realizuje remont świetlic wiejskich w Mrowinach i Przyłęgowie.

O tym, jak obiekty będą wykorzystywane zadecydują sami mieszkańcy. Wiadomo już, że na świetlicach będą także prowadzone zajęcia kulturalne przez Gminne Centrum Kultury i Sportu.
- Po raz pierwszy nasza instytucja ubiegała się o dodatkowe środki finansowe na remont świetlic wiejskich. To prawie 700 tysięcy złotych pozyskanego dofinansowania z funduszy Aglomeracji Wałbrzyskiej. W tej chwili prace w Przyłęgowie i Mielęcinie powoli dobiegają końca, a niebawem remont zakończy się także w Mrowinach. Planujemy zorganizować na świetlicach dużo nowych zajęć. Na pewno będą to wyjazdowe warsztaty, projekcje filmowe i wiele innych - wyjaśnia Tomasz Pietrzyk dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Budynki trzech świetlic wiejskich w Mielęcinie, Przyłęgowie i Mrowinach były w katastrofalnym stanie technicznym. Potrzeb w tym zakresie jest jeszcze wiele, bo nie wszystkie miejscowości mogą korzystać z tak pięknych obiektów.
- Nie wszystkie wsie dysponują wyremontowanymi świetlicami, ale remontujemy sukcesywnie także kolejne budynki. Są to także mniejsze remonty i naprawy, ale budynki na tym tylko zyskują. W Mielęcinie, Przyłęgowie i Mrowinach są to pierwsze remonty realizowane z pozyskanych środków Aglomeracji Wałbrzyskiej. Zapowiedziane są kolejne nabory wniosków i na pewno będziemy się ubiegać o kolejne środki finansowe na takie zadania - tłumaczy burmistrz Leszek Michalak.

Modernizacja świetlic wiejskich kosztować będzie dokładnie 833 032,99 zł, z czego dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniesie 699 734,03 zł. Dofinansowanie przyznane zostało ze środków Aglomeracji Wałbrzyskiej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych RPO WD 2014-2020.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group