Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 926
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Święto Pieczonego Ziemniaka w Gimnazjum nr 3

Środa, 9 października 2013, 16:04
Aktualizacja: 16:14
Autor: red.
Świdnica: Święto Pieczonego Ziemniaka w Gimnazjum nr 3
Fot. użyczone
Święto Pieczonego Ziemniaka to znakomita zabawa dla wszystkich. Pomysł trafiony w dziesiątkę! W naszym mieście nie ma za wiele festynów organizowanych jesienią, ten w Gimnazjum nr 3 był chlubnym wyjątkiem. Zorganizowany został pierwszy raz, ale był to debiut z sukcesem! Bawiły się całe, wielopokoleniowe rodziny – od najmłodszych pięciolatków po dziadków.

Celem imprezy była integracja rodziców, uczniów, nauczycieli oraz środowiska lokalnego. Jest to jedyna w swoim rodzaju okazja do lepszego poznania się i do rozmowy. Ziemniaki były pretekstem do zgromadzenia mieszkańców miasta i świetnej zabawy na imprezie Gimnazjum nr 3, bo wspaniała pogoda sprzyjała rozrywce na świeżym powietrzu.

W scenerii kolorowych jesiennych liści i bezchmurnego błękitnego nieba zapanowała miła atmosfera. Pod kolorowymi klonami ustawiono namioty, w których można było kupić kawę i herbatę oraz przepyszne ciasta własnej roboty ofiarowane przez mamy i babcie uczniów Gimnazjum nr 3. Obok stał grill z pieczonymi kiełbaskami i kaszanką oraz ognisko pełne pieczonych ziemniaków.

Były jedną z licznych atrakcji, z jakich mogli skorzystać uczestnicy imprezy. Najmłodsi robili pieczątki z ziemniaków, lepili z masy solnej i tworzyli przepiękne jesienne witraże. Dla starszych przewidziano także sportowe atrakcje strzelanie z wiatrówki, jazdę na koniu lub oglądanie występów magika i grupy ochroniarskiej. Dziadkowie najchętniej spędzali czas w kawiarence przy kawie i ciastku.

Wszyscy z zapałem kibicowali zespołom szkolnych klas sportowych grającym w siatkówkę, piłkę ręczną i nożną. Sportową atrakcją dnia okazał się zwycięski mecz Dekorii Świdnica z kadetami z Jawora. Było to bowiem ostanie spotkanie naszych sportowców przed występem w lidze DZPS. Podczas uroczystości nie zabrakło też piłkarzy Polonii/Stali Świdnica.

Dla nikogo nie zabrakło pieczonych ziemniaków i kiełbaski z grilla. Wszyscy z przyjemnością słuchali występów zespołów wokalnych z Gimnazjum nr 3, II LO w Świdnicy i „Senyor–rici” z Żarowa. Na koniec odbyło się losowanie nagród w loterii, na które wszyscy niecierpliwością czekali. Główną nagrodę – tableta zdobyła Angelika Rutowicz, uczennica klasy 1A.

Dyrektor Iwona Kasprzyk podziękowała licznym sponsorom, dzięki którym ta impreza (miejmy nadzieję, że pierwsza z wielu) była tak udana.

Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na doposażenie szkoły, która z dnia na dzień pięknieje, czego dowodem są nie tylko wyremontowane mury szkoły, ale uśmiechy na twarzach gimnazjalistów i ich rodziców.

(Gimnazjum nr 3)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group