Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1061
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pożarzysko: Święto ziemniaka

Sobota, 5 października 2019, 15:23
Autor: red
Pożarzysko: Święto ziemniaka
Fot. UM Żarów
Po raz drugi Rada Sołecka, sołtys wsi Pożarzysko oraz Ochotnicza Straż Pożarna zaprosili mieszkańców wsi na Święto Pieczonego Ziemniaka.

Zabawa była znakomita, a stoły uginały się od pyszności przygotowanych przez mieszkanki Pożarzyska.

Głównym „bohaterem” ziemniaczanego pikniku był oczywiście ziemniak, ale na stołach nie zabrakło także ciast przygotowanych przez gospodynie. W programie imprezy były również konkursy i zabawy dla dzieci oraz dorosłych.
- Śmiejemy się, że ziemniaki stały się pretekstem do wspólnego spotkania i zabawy. W sobotę, 28 września zorganizowane zostało Święto Pieczonego Ziemniaka w Pożarzysku, podczas którego przygotowaliśmy wiele atrakcji dla naszych mieszkańców. Tego dnia na talerzach królował ziemniak. Dzieci rywalizowały w konkursie na najładniejszą figurkę z ziemniaka, a dorośli na najsmaczniejszą potrawę z ziemniaków. Wszystkie dzieci, które brały udział w konkursie otrzymały zegarki i słodki poczęstunek od Rady Sołeckiej. Zwycięzcy konkursu zostali nagrodzeni grami i długopisami firmy Parker, których zakup sfinansowała radna Joanna Kaczorowska. Każdy mógł się poczęstować gorącą kiełbaską z grilla, były także ziemniaki z ogniska i wiele innych pyszności. Dziękuję wszystkim mieszkańcom za pomoc w organizacji zabawy oraz za wspólną integrację – mówi Łukasz Brańka sołtys Pożarzyska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group