Środa, 17 lipca
Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Czytających: 975
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Świętowali stulecie ogródków

Wtorek, 6 września 2011, 7:53
Aktualizacja: Środa, 7 września 2011, 8:11
Autor: UM Świebodzice
Świebodzice: Świętowali stulecie ogródków
Fot. użyczone
Stulecie ruchu ogrodów działkowych w Świebodzicach – tę okrągłą rocznicę społeczność działkowców świętowała w sobotę, 3 września. Na zielonych terenach OsiR–u przy ul. Rekreacyjnej, przy wspaniałej, letniej pogodzie, miłośnicy ogródków działkowych bawili się doskonale.

Czas na wolnym powietrzu umilały występy artystyczne – m. in. Chóru „Akord”, dzieci do wspólnej zabawy zaprosiła klaunikowa Fifi; dla wszystkich były gorące kiełbaski, grochówka, ciasta i napoje.
Nie mogło tego dnia zabraknąć podziękowań, dyplomów i pucharów dla najbardziej zasłużonych działkowców. Wszyscy prezesi Rodzinnych Ogrodów Działkowych w mieście otrzymali od burmistrza miasta Bogdana Kożuchowicza dyplomy gratulacyjne i serdeczne podziękowania za pracę. Działkowcy odwdzięczyli się burmistrzowi odznaką, nadaną na ich wniosek przez Polski Związek Działkowców. Wręczył go wiceprezes Okręgu Sudeckiego PZW Henryk Ziomek.

- Jestem pod wrażeniem osiągnięć i niezwykłego zaangażowania w swoją pasję społeczności działkowców w naszym mieście – mówił burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Jesteście jak wielka, zżyta ze sobą rodzina.
Prezes ROD Lilia Stanisław Willman oprócz dyplomu otrzymał także aż dwa puchary, nadane przez Zarząd Krajowy PZD i Okręg Sudecki PZD. Nie bez powodu – świebodzicka Lilia to jeden z dwóch najstarszych ukonstytuowanych ogrodów działkowych, jakie powstały w Polsce po 1927 roku.

Podczas uroczystości głos zabrał także Ryszard Łyczba, członek Okręgowego Zarządu Sudeckiego, dziękując władzom miasta za zaangażowanie w sprawy działkowców. – Pamiętajmy, że działki nie tylko upiększają miasto, ale przede wszystkim są miejscem relaksu a czasami nawet sposobem na przeżycie dla wielu rodzin – podkreślał. ROD w Świebodzicach: Stokrotka, Lilia, Relaks, Włókniarz, Termet, Rafio, zrzeszają kilka tysięcy rodzin. -Działkowcy dbają o ochronę środowiska i estetykę, zapełniając je terenami zielonymi, tworząc zielone płuca miasta – mówił prezes ROD Stokrotka Edmund Sołowij. – Cieszymy się, że samorząd to docenia, czego dowodem była sobotnia uroczystość. Dziękujemy za dobrą współpracę i za to, że samorząd traktuje nas po partnersku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group