Niedziela, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 776
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gniewków: Świętowali w Gniewkowie

Środa, 15 czerwca 2022, 7:51
Autor: red
Gniewków: Świętowali w Gniewkowie
Fot. Stanisław Kałużny
11 czerwca, po 2–letniej przerwie, odbył się V Festyn Rodzinny połączony z Jubileuszem 75–lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewkowie. Po Mszy Św. celebrowanej przez księży Andrzeja Walerowskiego i Konrada Polesiaka, przy akompaniamencie Orkiestry Dętej Marcin Brassband z Wrocławia, goście udali się na boisko przy świetlicy wiejskiej w Gniewkowie.

Dyrektor szkoły Krzysztof Dziurla powitał wszystkich zebranych gości i przedstawił atrakcje czekające na uczestników. Następnie prezesi OSP Paweł Kwiatkowski i Janusz Zawadzki dokonali wręczenia okolicznościowych odznaczeń dla druhów z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Głos zabrali również goście, którzy złożyli gratulacje strażakom oraz wręczyli symboliczne pamiątki i prezenty.

W uroczystości wzięli udział: posłanki na Sejm RP Katarzyna Mrzygłocka i Monika Wielichowska, wójt Jerzy Ulbin, radny Powiatu Świdnickiego i prezes Lokalnej Grupy Działania „Szlakiem Granitu” Krystian Ulbin, ks. Andrzej Walerowski, ks. Konrad Polesiak, przewodniczący Rady Gminy Piotr Rusek, dowódca JR-G w Świebodzicach st. kpt. Marek Leśnicki, wiceprzewodniczący Rady Leszek Sokalski, zastępca wójta Edward Krumplewski. Oczywiście nie zawiedli radni, sołtysi i mieszkańcy gminy.

Po koncercie orkiestry dętej, część artystyczna w dwóch odsłonach należała do dzieci. Pierwsza z nich poświęcona była Świętu Rodziny. Pląsy, tańce i śpiewy na cześć rodziny zaprezentowała grupa "Sówki" z Przedszkola w Czernicy, Zespół "Fire Dance" oraz przedszkolaki. Drugą część poświęconą Strażakom, rozpoczęła uczennica klasy II Amelia Kubusiak, odczytując historię OSP w Gniewkowie. Następnie uczniowie zaprezentowali część artystyczną na cześć Strażaków, przenosząc wszystkich uczestników na arenę festiwalu piosenki strażackiej. Rodzice wraz ze swymi pociechami pokazali, że potrafią się wspólnie bawić i aktywnie spędzić swój wolny czas. Występy dzieci wzbudziły duże zainteresowanie oglądających i spotkały się z aplauzem publiczności. Ten blok programowy prowadziła pani Dagmara Łuszko ze wsparciem Anny Kopeckiej-Wilk i wychowawców klas.

Gwiazdą wieczoru był Janusz Cedro. Program koncertu wypełniły utwory muzyczne takich zespołów i wykonawców jak: Czerwone Gitary, Piotr Szczepanik, Dwa plus Jeden, Niebiesko-Czarni, Sława Przybylska, Czesław Niemen.

Wiele emocji wzbudziło losowanie 26 nagród głównych w loterii fantowej. Do późnych godzin wieczornych trwała zabawa przy muzyce Wojciecha Delekty z przerwą na pokaz Zumby.

W trakcie uczniowskich popisów można było obejrzeć sprzęt strażacki, który udostępniła OSP w Gniewkowie, prowadząc jednocześnie krótkie konkurencje. Można było poskakać i pozjeżdżać z dmuchańca, pojeździć na konikach, posłuchać pszczelarzy, wziąć udział w konkursie plastycznym i malowaniu buziek, czy zetknąć się z Mimem lub pobawić się z animatorkami w układanie klocków, a także zjeść pyszne lody, pieczone kiełbaski, ciasto, pierogi, frytki, gofry, grochówkę i bigos przygotowane przez współorganizatorów.

Dyrektor szkoły Krzysztof Dziurla kieruje wielkie podziękowania do wszystkich podmiotów współorganizujących, tj. Grona Pedagogicznego, Rady Rodziców, Samorządu Uczniowskiego, Rad Sołeckich wsi Gniewków, Borów, Czernica i Dzierzków, Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Dobromierzu, Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewkowie, Urzędu Gminy w Dobromierzu, Koła Gospodyń Wiejskich z Gniewkowa i Stowarzyszenia „Aktywni Borów-Dzierzków” oraz do sponsorów. Pokazaliśmy kolejny raz, że potrafimy współpracować i poradzić sobie w organizowaniu tak dużej imprezy po dwóch latach przerwy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group