Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 997
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Świętowanie i pożegnanie

Sobota, 23 września 2017, 9:40
Autor: red
Świebodzice: Świętowanie i pożegnanie
Fot. UM Świebodzice
Dzień Seniora obchodzili członkowie najliczniejszej organizacji, zrzeszającej seniorów w naszym mieście. Uroczystość w Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów miała wyjątkowy akcent – pożegnania z funkcją długoletniego prezesa organizacji.

Seniorzy zaprosili na swoją uroczystość przyjaciół, osoby od lat wspierające działalność związku: Burmistrza Miasta Bogdana Kożuchowicza, Przewodniczącego Rady Miejskiej Łukasza Kwadransa, Przewodniczącego Świebodzickiej Rady Seniorów Henryka Sawę; Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Świebodzicach Elżbietę Krzan, Prezesa Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Świebodzicach Piotra Zalewskiego, a także duchownych: księdza dziekana Józefa Siemasza wraz z księdzem Piotrem Okońskim i wielu innych.

Jan Welc prowadził organizacją przez 20 lat. Ale, jak sam przyznał, czas oddać stery w młodsze ręce.
- Jesteśmy po to, by podtrzymywać ducha i energię wśród nas, bo przecież jesteśmy coraz starsi, mamy coraz więcej dolegliwości. Trzeba to przezwyciężać. Ustępują więc miejsca nowej energii, nowej osobie, która jest doskonale przygotowana do tego, by dalej prowadzić i rozwijać nas związek – mówił Jan Welc. – Dziękuję wszystkim za te wspólne lata.

Osobą, która po zatwierdzeniu przez Zarząd Rejonowy, obejmie funkcję prezesa, będzie Aleksander Jermakow, przedstawiony na spotkaniu.

- Chcę najserdeczniej podziękować za wkład pracy, zaangażowanie, życzliwość – podkreślał burmistrz Bogdan Kożuchowicz. - Kończy się jakiś etap, ale otwiera nowy, bo przecież pan nie odchodzi on nas, tylko rezygnuje z funkcji, ale będzie pan nadal służył doświadczeniem i radą. Czekamy więc na kolejne spotkania, wspólne uroczystości – podkreślał burmistrz, przekazując wraz z Przewodniczącym RM Łukaszem Kwadransem pamiątkowe podziękowanie, kwiaty i kosz słodkości.

Podczas uroczystości Zarząd Związku wręczył podziękowania swoim zasłużonym członkom i sponsorom. Dyplomy trafiły do: Stanisławy Mosiężnej, Rozalii Szplit, Zofii Oskroby, Prezesa Związku Wodociągów i Kanalizacji Piotra Zalewskiego oraz Liany Sztor-Marciniak, zaprzyjaźnionej ze związkiem i przez wiele lat współpracującej z organizacją.

Wystąpił także zespół Akord, działający przy Związku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group