Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 534
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Sympatyczna wizyta czeskich przyjaciół

Poniedziałek, 25 września 2017, 11:48
Aktualizacja: 12:50
Autor: red
Świebodzice: Sympatyczna wizyta czeskich przyjaciół
Fot. UM Świebodzice
Siedmioosobowa grupa uczniów klasy siódmej z naszego partnerskiego miasta Jilemnice w Czechach przez cztery dni gościła w Świebodzicach.

Młodzież zobaczyła miasto i okolice, spotkała się z władzami samorządowymi; grupa wzięła także udział w dorocznym Święcie Ziemniaka.

Dzieciaki pod opieką Zdenka Vejcla przyjechały do nas już w czwartek, 21 września. Grupa czeskich gości szybko zintegrowała się z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej nr 2, była więc wspólna dyskoteka, zwiedzanie miasta, a także warsztaty break-dance w Miejskim Domu Kultury a wreszcie wspólne, polsko-czeskie Święto Ziemniaka.

W piątek, 22 września, goście odwiedzili ratusz, gdzie spotkali się z burmistrzem Bogdanem Kożuchowiczem i Przewodniczącym Rady Miejskiej Łukaszem Kwadransem. W spotkaniu wzięli także udział: radny Marek Jakubina i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Teresa Walczak-Jusiel oraz nauczyciele: Aneta Bogucka i Bogusław Gil.
- Bardzo się cieszę z tej wizyty, proszę przekazać nasze serdeczne pozdrowienia pani burmistrz Janie Cechovej. Mam nadzieję, że kontakty, chociażby takie właśnie międzyszkolne, będą się zacieśniać – podkreślał na spotkaniu burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Młodzi Czesi zostali obdarowani prezentami, przygotowanymi przez Wydział Promocji, między innymi unikatowymi koszulkami z napisem Jilemnice i Świebodzice. Dzieci przyznały, że bardzo im się w naszym mieście podoba. Zarówno Wydział Promocji, jak i SP 2 zadbały, by pobyt gości był urozmaicony i pełen atrakcji, o czym świadczyły uśmiechnięte buzie uczestników wyjazdu.

Niewykluczone, że jeszcze w tym roku grupa młodzieży z Dwójki odwiedzi Jilemnice w ramach wymiany.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group