Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 528
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobromierz: Systematycznie usuwają azbest

Piątek, 9 września 2016, 8:21
Autor: red
Dobromierz: Systematycznie usuwają azbest
Fot. UG Dobromierz
Wzorem lat ubiegłych, również w tym roku Gmina Dobromierz realizuje ,,Program usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Dobromierz”.

Dotyczy to przedsięwzięć związanych z wymianą, demontażem lub likwidacją pokryć dachowych i elewacji zawierających azbest oraz wyrobów zawierających azbest zalegających na nieruchomościach. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wspiera samorządy w zakresie bezpiecznego usuwania azbestu.

Z darmowego demontażu, odbioru i zdeponowania pokryć dachowych wykonanych z materiałów zawierających azbest na składowisko odpadów niebezpiecznych, skorzystało w tym roku w naszej gminie 8 gospodarstw, które złożyły odpowiednie wnioski. Łącznie na składowisko przekazano ponad 41 ton tego niebezpiecznego materiału. Wartość przedsięwzięcia to ponad 20 tys. zł, z czego 85 % stanowić będzie dofinansowanie jakie otrzymamy od WFOŚiGW.

Gmina Dobromierz zamierza w następnych latach nadal realizować utylizację eternitu w oparciu o wnioski mieszkańców. Należy pamiętać, by nie przekroczyć terminu złożenia wniosku podanego w ogłoszeniach o naborze, gdyż ustalenie listy nieruchomości jest podstawowym warunkiem oszacowania wartości zadania i pozyskania środków na ten cel.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group