Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 998
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Dobromierz: Systematycznie usuwają azbest

Niedziela, 30 września 2018, 9:16
Autor: red
Gmina Dobromierz: Systematycznie usuwają azbest
Fot. UG Dobromierz
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wspiera samorządy w zakresie bezpiecznego usuwania azbestu. I co jest bardzo ważne, to zadanie cieszy się bardzo dużym powodzeniem. Gmina Dobromierz regularnie wykorzystuje te możliwości i zdobywa dofinansowanie na takie działanie.

Wzorem lat ubiegłych, również w tym roku realizujemy ,,Program usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Dobromierz” Przedsięwzięcie polega na demontażu pokryć dachowych zawierających azbest oraz odebrania wyrobów zawierających azbest zalegających na nieruchomościach.

Z darmowego demontażu, odbioru i zdeponowania pokryć dachowych wykonanych z materiałów zawierających azbest na składowisko odpadów niebezpiecznych, skorzystało w tym roku w naszej gminie 20 gospodarstw, których właściciele złożyli odpowiednie wnioski. Łącznie na składowisko przekazano ponad 37 ton tego niebezpiecznego materiału. Wartość przedsięwzięcia to ponad 17 tys. zł, z czego 85 % stanowić będzie dofinansowanie jakie otrzymamy od WFOŚiGW.

Przypominamy, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 13 grudnia 2010 r. w sprawie wymagań w zakresie wykorzystywania wyrobów zawierających azbest oraz wykorzystywania i oczyszczania instalacji lub urządzeń, w których były lub są wykorzystywane wyroby zawierające azbest (Dz. U. z 2011 r. Nr 8, poz. 31) każdy właściciel posesji, na której znajduje się azbest ma obowiązek do 31 stycznia każdego roku przedłożyć informację wg druku z rozporządzenia ministra. Wzór informacji jest dostępny na stronie BIP Dobromierz w zakładce ochrona środowiska.

Gmina Dobromierz zamierza w następnych latach nadal realizować utylizację eternitu w oparciu o wnioski mieszkańców. Należy pamiętać, by nie przekroczyć terminu złożenia wniosku podanego w ogłoszeniach o naborze, gdyż ustalenie listy nieruchomości jest podstawowym warunkiem oszacowania wartości zadania i pozyskania środków na ten cel.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group