Środa, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 775
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Sytuacja opanowana

Wtorek, 20 czerwca 2023, 9:01
Aktualizacja: 10:01
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Sytuacja opanowana
Fot. OSP Jaworzyna Śląska
Do późnych godzin nocnych trwała walka z ogniem na ul. Ceglanej w Jaworzynie Śląskiej, gdzie doszło do samozapłonu gazu. Polska Spółka Gazownicza pracuje jeszcze nad przywróceniem dostaw gazu do mieszkańców.

W niedzielę, 18 czerwca tuż po godz. 16.00 Ochotnicza Straż Pożarna w Jaworzynie Śląskiej dostała wezwanie do wycieku gazu. Na miejsce wezwani zostali także pracownicy Polskiej Spółki Gazowniczej. Niestety, w trakcie próby zakręcenia zaworu doszło do samozapłonu. Pracownicy PSG zostali poparzeni i przetransportowani do szpitala.

Na miejscu do późnych godzin nocnych trwała walka z pożarem. Strażacy schładzali miejsce, gdzie wybuchł pożar. W działaniach brały udział jednostki OSP z Jaworzyny Śląskiej, Nowic, Pasiecznej, Pastuchowa, Stanowic, Burkatowa oraz PSP ze Świdnicy i Wrocławia. – Dziękujemy strażakom za wielki wysiłek i ciężką pracę, jaką włożyli w działania. To było trudne popołudnie i trudna noc. Dzięki wam udało się opanować ogień. Dziękujemy także policji za pomoc w działaniach – mówi burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz.

Aktualnie, trwają jeszcze prace nad przywróceniem dostaw gazu mieszkańcom Jaworzyny Śląskiej. Pierwsze dostawy powinny zostać przywrócone po południu. Oświadczenie Polskiej Spółki Gazowniczej możecie przeczytać pod adresem: https://www.jaworzyna.net/aktualnosci/2023/czerwie...

foto: OSP Jaworzyna Śląska

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group