Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 998
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Sytuacja powodziowa w powiecie świdnickim

Czwartek, 10 czerwca 2010, 9:19
Aktualizacja: 9:29
Autor: KO
powiat świdnicki: Sytuacja powodziowa w powiecie świdnickim
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Podtopione domy w gminie Marcinowice, Jaworzyna Śląska i Dobromierz, a także fabryka Colgate i jaworzyńskie szkoły – to bilans wczorajszej nawałnicy.

Wczoraj po południu do Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy zaczęły spływać informacje o podtopieniach spowodowanych opadami. Pierwsze sygnały docierały z miejscowości Roztoka (gmina Dobromierz) i Jaworzyny Śląskie oraz Witkowa (gmina Jaworzyna Śląska).

- W Jaworzynie zalanych zostało kilka piwnic i gimnazjum – mówi młodszy brygadier Janusz Pączka ze straży pożarnej. – Główne nasze działania skupiły się na gminie Marcinowice.

- O godz. 15.00 napłynęły dalsze informacje ze straży pożarnej o zalaniach w Marcinowicach i w Wirkach oraz o kolejnych podtopieniach w Jaworzynie Śląskiej oraz w Wirkach i Wirach – mówi Kazimierz Siemieniecki, dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego świdnickiego starostwa. - Poziom rzeki Piławy w Pszennie, Bystrzycy w Świdnicy oraz potoku Jabłoniec w Świdnicy jest niski. Zagrożenia ze strony tych rzek na tą chwilę nie ma.

Woda nie oszczędziła fabryki Colgate w Świdnicy podtapiając ją, zerwana została linia energetyczna w miejscowości Zebrzydów, wyrwane drzewo zablokowało drogę na odcinku Wiry – Tąpała, zalana została także droga, szkoły i przedszkola w Jaworzynie Śląskiej. Zalana została również remiza OSP w Pankowie.

- Na tę chwilę straty obejmują setki hektarów zalanych i zniszczonych przez gradobicie pól oraz wypłukanych upraw. Zniszczonych zostało dziesiątki gospodarstw i domów. Trwa szacowanie strat – mówi Monika Żmijewska ze starostwa powiatowego.

Więcej na ten temat:
* relacja z gminy Marcinowice – środa, 9 czerwca,
* sytuacja powodziowa na Dolnym Śląsku i prognozy meteorologiczne – czwartek, 10 czerwca,
* Czarna Woda wraca do koryta
.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group