Wtorek, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 1000
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Szachiści w Polanicy

Poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 9:50
Aktualizacja: Wtorek, 25 sierpnia 2020, 9:51
Autor: red
Strzegom: Szachiści w Polanicy
Fot. UM Strzegom
Kilkoro młodych miłośników gry w szachy ze Strzegomia wzięło udział w 56. Międzynarodowym Festiwalu Szachowym im. Akiby Rubinsteina rozegranym w dniach 15–23 sierpnia w Polanicy Zdrój.

W grupie F (dzieci do lat 12) najwyższe miejsce zajął Artur Ratkowski, zajmując 47. miejsce, wyprzedzając o kilka miejsc Gabriellę Gołębczyk, która zajęła 50. miejsce. W tej grupie zagrali jeszcze Szymon Cygan i Michał Krosta.
W grupie G (dzieci do lat 12 bez kategorii szachowych) wystąpił Piotr Ratkowski, dla którego był to pierwszy w życiu tak poważy turniej szachowy.

W Festiwalu dwoje naszych młodych szachistów zdołało podwyższyć swoje kategorie szachowe: Gabriella Gołębczyk zdobyła III kategorię szachową, natomiast Szymon Cygan - IV kategorię.

Cała grupa przebywała w tym czasie na obozie szachowym, w którym dzieci miały zapewnione mnóstwo atrakcji, m. in.: piesze wędrówki, konkurs rozwiązywania zadań szachowych, wykłady szachowe, turnieje szachów błyskawicznych, szachów szybkich i szachów bieganych, zajęcia sportowe na basenie i w plenerze oraz możliwość do bezpośredniej gry w symultanie szachowej z aktualną wicemistrzynią Polski - Arcymistrzynią Klaudią Kulon.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group