Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 654
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Szaleni naukowcy odwiedzili Galerię Victoria

Wtorek, 26 lutego 2013, 20:26
Aktualizacja: 21:04
Autor: Michalina
Wałbrzych: Szaleni naukowcy odwiedzili Galerię Victoria
Fot. Michalina/Robert Bajek/Studio Magma
Tym razem, weekend w Galerii Victoria pełen był wybuchowych eksperymentów, nieprzewidywalnych zabaw, dziwnych zagadek, a wszystko to w temacie nauki, która nigdy nie przestanie nas zaskakiwać.

Zorganizowane zostało tam laboratorium Szalonego Naukowca. Przez cały weekend 23 i 24 lutego można było oglądać i uczestniczyć w różnego rodzaju doświadczeniach naukowych o niespodziewanych, a często zabawnych efektach. Była to forma ciekawego spędzenia weekendu i urozmaicenia sobie zakupów w wałbrzyskiej galerii.

Dwóch szalonych naukowców z Poznania odwiedziło Galerię Victoria na zaproszenie Studia Magma. W pokazach wykonywanych przez naukowców mógł wziąć udział każdy- zarówno dzieci, jak i dorośli. Profesor i jego asystent pokazali między innymi jak stworzyć własną pianę, przypominająca konsystencją pastę do zębów, co się stanie, jeśli włożymy do mikrofalówki przedmioty do tego niewskazane, udowodnili, że można schować do kubka metrowy kawałek styropianu w bardzo krótkim czasie, a jednym dmuchnięciem łatwo napełnić powietrzem dwunastolitrowy worek.

W każdym z doświadczeń brali udział ochotnicy z widowni- bardzo często rodzice z dziećmi. Dzięki temu naocznie i namacalnie można było stwierdzić pewne naukowe fakty, w które czasem aż trudno było uwierzyć. Były też gry i rywalizacje. Dzieci siłowały się by rozerwać przyssane do siebie obręcze, uciekały przed „latającymi obwarzankami” z dymu, mogły dotknąć efektów różnych eksperymentów. Najodważniejsi przekonali się też, jakim uczuciem jest posiadanie płomienia ognia na dłoni przez krótką chwilę. Ponadto, odbywało się malowanie buzi dzieciom i rysowanie portretów szalonych naukowców- za każdy z konkursów przewidziane były nagrody i słodycze.

To wydarzenie na pewno zapadnie w pamięci uczestników Weekendu Szalonego Naukowca- nie tylko jako świetna zabawa, ale również jako wartościowe doświadczenie oraz nowy sposób nauki i zapamiętywania zasad fizyki.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group