Czwartek, 18 kwietnia
Imieniny: Alicji, Bogusławy
Czytających: 1326
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Szalona ucieczka

Niedziela, 23 stycznia 2022, 7:53
Aktualizacja: 15:54
Autor: red
powiat świdnicki: Szalona ucieczka
Fot. KPP Świdnica
Szalona ucieczka 41–letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego przed kontrolą policji. Kierowca samochodu okazał się być poszukiwany, a przy sobie miał narkotyki.

19 stycznia 2022 roku około godziny 9.30. funkcjonariusze Posterunku Policji w Marcinowicach w miejscowości Mysłaków podczas patrolu zauważyli pojazd, a w nim mężczyznę. Na widok radiowozu kierowca VW ruszył z piskiem opon. Policjanci w związku z takim zachowaniem postanowili przeprowadzić kontrolę drogową oraz wyjaśnić przyczyny takiego zachowania. Kiedy zbliżyli się do pojazdu, włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe. Wówczas kierujący samochodem ponownie gwałtownie przyspieszył. Funkcjonariusze rozpoczęli pościg. Mężczyzna próbował ominąć kontrolę drogową, wybierając boczne drogi, ale bezskutecznie. Policjant wykorzystał swoje umiejętności, znajomość terenu i możliwości nowoczesnego radiowozu- w tym napęd na cztery koła, cały czas mając uciekającego samochodem w swoim zasięgu wzroku.

Kierujący dojeżdżając do miejscowości Miłochów gm. Świdnica, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do przyrożnego rowu, a następnie dachował. Po czym z auta wydostał się przez okno i zaczął uciekać pieszo. Nie trwało to jednak długo, bo szybko został zatrzymany przez funkcjonariuszy Posterunku Policji w Marcinowicach.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych, wyszło na jaw co było przyczyną takiego zachowania 41-latka. Ustalono, że 41-letni mieszkaniec Wałbrzycha posiadał aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu. Dodatkowo mężczyzna był poszukiwany celem odbycia zaległych kar pozbawiania wolności w łącznym wymiarze 31 miesięcy. Zatrzymany odpowie również za posiadanie środków odurzających, bo w trakcie zatrzymania ujawniono przy nim szklaną lufkę z zawartością marihuany. Zatrzymanemu grozi teraz dodatkowa kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group