Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 971
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szczepanów: Szczepanów będzie miał nowy most

Niedziela, 18 września 2016, 11:48
Aktualizacja: Poniedziałek, 19 września 2016, 8:52
Autor: red
Szczepanów: Szczepanów będzie miał nowy most
Fot. UG Marcinowice
Zgodnie z planem rozpoczęły się prace na moście w Szczepanowie.

W lipcu Gmina Marcinowice uzyskała promesę od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na zadanie „Odbudowa mostu nad potokiem Czarna Woda w Szczepanowie km 31+720 (intensywne opady deszczu i powódź czerwiec 2013 r.)„.

W wyniku postępowania przetargowego wyłoniona została firma Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Mostowych Patrycja Gosthorska ze Strzelina, składając ofertę jako jedyna.

Na moście wykonanych zostanie szereg prac. W celu utrzymania jego nośności i bezpiecznej dalszej eksploatacji wykonane zostaną roboty budowlane, które obejmą m.in.: wzmocnienie przyczółków mostu poprzez wykonanie ławy betonowej połączonej z umocnieniem cieku w formie płyty betonowej a dno cieku umocnione zostanie żelbetonem. Wykonane zostaną nowe barierki, całość konstrukcji zostanie oczyszczona i pomalowana dwukrotnie farbami chemoutwardzalnymi. Zakres remontu nie spowoduje zmniejszenia światła dla przepływu wody w potoku Czarna Woda.
- Inwestycja ta była niezwykle potrzebna - mówi wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski. - Stan mostu był tak zły, że w każdej chwili groziło katastrofą budowlaną.

Wartość zadania wynosi 222 317,75 zł brutto, a termin wykonania prac przewiduje się na 31 października 2016 r.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group