Środa, 17 lipca
Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Czytających: 974
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Szczęśliwi Alchemicy

Wtorek, 20 września 2011, 15:46
Aktualizacja: Środa, 21 września 2011, 8:46
Autor: GrA
Świdnica: Szczęśliwi Alchemicy
Fot. Agnieszka Gryc
Wczoraj na deskach świdnickiego teatru miejskiego młodzi świdniczanie wystawili dwa dramaty przygotowane przez swoich rówieśników.

Projekt Alchemii Teatralnej przyciąga coraz więcej młodych ludzi. Wczoraj świdnicki teatr miejski dosłownie pękał w szwach. A na deskach świdnickiego teatru grupa warsztatowa Alchemii Teatralnej wystawiła dwa spektakle.

Pierwszy "Uczucia wybrane” autorstwa Ady Woźniak został nagrodzony w czerwcu tego roku najlepszym dramatem w kategorii szkół gimnazjalnych.- "Uczucia wybrane" hołdują prostej treści i klasycznemu motywowi jakim jest od wieków znane konfrontowanie dobra ze złem-podstawa pierwszych dramatów i inscenizacji. W natłoku wymyślnej fabuły oprawionej w minimalistyczną scenografię i skąpe kostiumy chciałam napisać coś, co po zrealizowaniu na scenie będzie zaprzeczeniem współczesnych trendów teatralnych: muzyka klasyczna, kolorowe światła, piękne kostiumy i bardzo prosty przekaz: zło przegrywa, a dobro zawsze „górą”. A więc prosta treść w niebanalnej formie – tak o swoim dziele mówi Ada Woźniak.

Drugi spektakl - "Szczęście" to dramat dziś już absolwenta II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, nagrodzony w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, Artura Holeckiego. - Jako ortodoksyjny fan zespołu Myslovitz z góry założyłem, że mój dramat musi być naszpikowany smutkiem, goryczą, cierpieniem i wszelkim pesymizmem. Tak już mam – ze smutkiem łatwiej się oswajam niż ze szczęściem. Stąd też tytuł – „Szczęście”. Szczęście, które głównemu bohaterowi wymyka się z rąk jak mokra kostka mydła, pozostawiając bliznę na jego duszy – tak z kolei o swoim dziele mówi Adrian Holecki.

Przygotowania spektakli podjęli się Tomek Dajewski, Juliusz Chrząstowski i Karolina Kosior.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group