Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 980
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Żarów: Szesnastolatek w szajce oszustów

Wtorek, 29 marca 2011, 18:00
Aktualizacja: 18:01
Autor: KO
Świdnica/Żarów: Szesnastolatek w szajce oszustów
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Dziewiętnastoletni mężczyzna wraz z pięćdziesięcioczteroletnią kobietą i szesnastoletnim chłopcem stworzyli szajkę, która miała wyłudzać sprzęt komputerowy. Oszuści wpadli w ręce policji, najmłodszym członkiem grupy zajmie się sąd rodzinny.

Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali dziewiętnastolatka z Żarowa, który próbował kupić an raty dwa laptopy za 2,5 tys. zł. Pokazał w tym celu w sklepie lewe zaświadczenie o zatrudnieniu. Po nitce do kłębka – okazało się, że w proceder zamieszane były jeszcze dwie osoby. Ustalono, że szesnastoletni mieszkaniec Świdnicy w jednej z żarowskich firm namówił piećdziesięcioczteroletnią żarowiankę, aby ta go wpuściła do pomieszczenia biurowego. Kobieta nie zrobiła tego za darmo – dostała 50 zł. Chłopak zakradł się do biura i wykradł podbity blankiet, którym posłużył się w sklepie jego o trzy lata starszy kolega.

Prokurator wobec dorosłych zastosował dozór policyjny (oboje muszą się dwa razy w tygodniu meldować na komisariacie) oraz zakaz opuszczania kraju. Grozi im do ośmiu lat więzienia. Szesnastolatek za to trafi przed sąd rodzinny.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group