Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 940
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Szkoła dla rodziców i wychowawców – trwają zapisy

Sobota, 1 marca 2014, 9:29
Aktualizacja: 9:32
Autor: red.
Świdnica: Szkoła dla rodziców i wychowawców –  trwają zapisy
Fot. użyczone
W Świdnicy rodzice i wychowawcy chodzą do... szkoły. Obecnie można się jeszcze zapisać na kolejną edycję projektu, która ruszy z końcem marca. Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały? Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły? – między innymi takie umiejętności zdobędą rodzice i wychowawcy, którzy wezmą udział w zajęciach z psychologami i pedagogami.

Podczas 40-godzinnych warsztatów i ćwiczeń (10 spotkań) rodzice i wychowawcy będą mieli szansę popracować nad poprawą kontaktu z dzieckiem poprzez budowanie więzi i dobrych relacji. Rodzice nauczą się m. in. jak motywować dziecko do współpracy i wspólnie rozwiązywać konflikty. Warsztaty finansowane są przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Zajęcia prowadzone są w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych przy ul. Długiej 33 w Świdnicy. Warsztaty są przeznaczone dla mieszkańców Świdnicy. Udział w zajęciach jest bezpłatny, jednak w związku z dużym zainteresowaniem konieczne są wcześniejsze zapisy pod numerami telefonów: 721 132 292, 785 412 999.

***

„Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” to program o zasięgu ogólnopolskim, realizowany w Polsce nieprzerwanie od 1996 roku, od 2008 roku również na Litwie. W roku 2004 został wpisany w Narodowy Plan Działań na Rzecz Dzieci. Posiada rekomendację Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, a w chwili obecnej trwają procedury wpisania programu do Banku EDDRA (European Drug Demand Reduction Action).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group