Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 653
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Szkoła w Żarowie będzie jak nowa

Piątek, 15 grudnia 2017, 7:57
Autor: red
Żarów: Szkoła w Żarowie będzie jak nowa
Fot. UM Żarów
Dobiegają końca prace remontowe budynku Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie. Za kilka dni wyremontowany obiekt zostanie oficjalne odebrany w obecności pracowników Urzędu Miejskiego, inspektora nadzoru oraz przedstawicieli firmy wykonawczej SIBUD S.A. W tej chwili trwają ostatnie prace porządkowe, a budynek placówki zyskuje także nową elewację.

Termomodernizacja budynku szkoły to największa inwestycja oświatowa, która realizowana jest w Żarowie. Inwestycja finansowana jest przez budżet gminy oraz w ramach środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020. Wartość zadania to kwota 1.240.002,86 złotych.
- Budynek Szkoły Podstawowej, gdzie w tej chwili trwają ostatnie prace przy termomodernizacji nie przypomina już zniszczonego. Dzięki gruntownemu remontowi zyskał nowy wygląd. W tej chwili trwają jeszcze prace przy wymianie zaworów termostatycznych oraz montaż pompy ciepła wewnątrz budynku. Wygląd zmienia również budynek od jego zewnętrznej części, gdzie pojawiła się już nowa elewacja. Za kilk dni uczestniczyć będziemy w pracach odbiorowych zrealizowanej inwestycji - mówi Piotr Neczaj z Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Zakres prac był bardzo duży. W ramach zadania docieplono ściany zewnętrzne, zmodernizowano centralne ogrzewanie, wymieniono drzwi zewnętrzne na nowe o współczynniku przenikania ciepła, zamontowano powietrzną pompę ciepła, ocieplono stropodach, wymieniono okna i zamontowano nawiewniki higroskopowe. Prace rozpoczęły się w marcu 2017 roku.
- Placówka szkolna przy ul. 1 Maja w Żarowie, dzięki termomodernizacji zyska nowy wygląd. Jest to pierwszy tak kapitalny remont realizowany w tej szkole. Oprócz zadań, które były realizowane w ramach projektu Termomodernizacji Szkoły Podstawowej w Żarowie, wykonaliśmy jeszcze wiele innych inwestycji w żarowskiej placówce. Było to malowanie wraz z uzupełnieniem tynków wszystkich pomieszczeń szkolnych, modernizacja ciągów komunikacyjnych i strefy wejściowej, wykonanie balustrady metalowej przy wejściu do sali gimnastycznej, wentylacji pomieszczenia w piwnicy, złącz kontrolnych wraz z montażem skrzynek rewizyjnych, wymiana uszkodzonego podejścia odpływowego z rur żeliwnych oraz remont zejścia do kotłowni i okładzin schodów z płytek. Wykonaliśmy także dokumentację projektową dróg wewnętrznych i parkingów (zatoczki) przy szkole. Wszystkie te zadania zostały sfinansowane ze środków własnych budżetu gminy Żarów - wyjaśnia burmistrz Leszek Michalak.

Projekt "Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie", w ramach którego realizowana jest inwestycja otrzymał 659.681,52 złotych dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniesie 1.240.002,86 złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group