Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 931
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Szkoła z przyszłością

Niedziela, 3 lutego 2013, 2:13
Aktualizacja: 2:14
Autor: red.
Świdnica: Szkoła z przyszłością
Fot. archiwum
Przyszłość jest jedną niewiadomą, jak to zwykle z przyszłością bywa. Nikt jej bowiem nie zna, a pochopne, nieprzemyślane decyzje i opinie często mijają się z rzeczywistością. Jednego jednak możemy być pewni, że Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Sportowymi jest prężną placówką, która stale się rozwija i poważnie myśli o przyszłości.

- W szkole trwa reorganizacja pracy placówki, która jest związana z zaawansowanymi pracami remontowymi. Termomodernizacja szkoły wymusiła przeorganizowanie pracy tak, by uczniowie jak najmniej odczuli niedogodności związane z remontem – mówiła dyrektor Jolanta Giergiczna-Siwkin.Wymiana okien, instalacji grzewczej, malowanie gabinetów i korytarzy szkolnych oraz prace termoizolacyjne budynku z pewnością poprawią warunki pracy nauczycieli i uczniów. A ponieważ stale rozwijamy klasy sportowe, zadbaliśmy również o remont sali gimnastycznej, by nasi obecni i przyszli uczniowie mieli jak najlepsze warunki do nauki i trenowania. Środki finansowe na remont szkoły zapewnił nam Urząd Miasta w Świdnicy.

- Przyszłość szkoły związana jest z rozwojem klas sportowych i kontynuowaniem działań w ramach trzyletniego programu ministerialnego Siatkarskie Ośrodki Szkoleniowe, do którego zostaliśmy zakwalifikowani jako jedna z trzech szkół na Dolnym Śląsku. Przy realizacji tego programu współpracujemy z Miejskim Klubem Sportowym w Świdnicy. Gimnazjum nr 3 pozyskało już około 50 tysięcy złotych na profesjonalny sprzęt do trenowania piłki siatkowej. Środki te przeznaczyliśmy na zakup strojów sportowych, a także na zakup 65 piłek meczowych marki Molten, atrapy bloku - blokery, sprzętu doskonalącego atak - chwytaki, a także doskonalącego odbicie sposobem górnym i dolnym - radary, drabinki koordynacyjne, podesty, piłki treningowe, rolki, berety, gumy do gimnastyki funkcjonalnej, siatki oraz gryfy z talerzami. To zapewni trenerom warunki do kształtowania umiejętności sportowych naszych zawodniczek, z dziewczętom da szansę na karierę sportową – kontynuowała dyr. Giergiczna-Siwkin.

- Nasze zawodniczki uczestniczą w sparingach, podczas których ich umiejętności obserwowane są przez trenerów z zewnątrz. Najlepsze zostaną wybrane do drużyny makroregionu, a potem będą one miały możliwość dostać się nawet do kadry narodowej. Wiemy, że kilka naszych zawodniczek ma realne szanse na to, by poważnie związać się z piłką siatkową.

Placówka pragnie jednak rozwijać pasje sportowe i innych uczniów, dlatego od września roku szkolnego 2013/2014 proponuje klasy, gdzie uczniowie będą mogli trenować piłkę ręczną pod kierunkiem trenerów ŚKPR-u Krzysztofa Terebuna i Marka Mrugasa, który jest jednocześnie zawodnikiem Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej.

- Proponujemy również klasy o profilu piłki nożnej i nowość, a mianowicie klasy o profilu piłki koszykowej i klasy pływackiej pod patronatem klubu UKS SVIDA. Tam chętni uczniowie nauczą się pływać lub będą doskonalić naukę pływania, gdyż grupy treningowe zostaną dostosowane do poziomu umiejętności pływania poszczególnego ucznia. Zajęcia prowadzone będą przez wykwalifikowanych trenerów na pływalni ŚOSiR przy ul. Równej w Świdnicy. Stawiamy również na poziom kształcenia, a ponieważ w realnym świecie znajomość języka ojczystego ta za mało, dlatego od września 2013 r. (zgodnie z oczekiwaniami rodziców) otwieramy klasę z rozszerzonym językiem angielskim. Gimnazjum nr 3 ma doskonałe zaplecze do nauki języków obcych, posiadamy bowiem profesjonalną salę językową, w której na co dzień odbywają się zajęcia pod kierunkiem wykwalifikowanych nauczycieli. Korzystamy przy tym z naszych doświadczeń i osiągnięć na poziomie ogólnopolskim.

Chcemy korzystać z naszych możliwości oraz zaplecza sportowego, dlatego proponujemy świdniczanom i okolicznym mieszkańcom szeroką i bogatą ofertę edukacyjną. Stawiamy jednocześnie na rozwój wiedzy i na sport, który kształtuje cechy potrzebne każdemu odpowiedzialnemu człowiekowi. Zapraszamy wszystkich do zwiedzenia szkoły podczas Dni Otwartych, które odbędą się 07 marca 2013 roku – dodała dyrektorka.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group