Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 878
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Kraj: Szkoła ze Świdnicy ma szansę na wygraną w ogólnopolskim konkursie

Wtorek, 10 grudnia 2013, 12:22
Aktualizacja: 12:23
Autor: red.
Świdnica/Kraj: Szkoła ze Świdnicy ma szansę na wygraną w ogólnopolskim konkursie
Fot. użyczone
Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Świdnicy walczy o jedną z 10 pracowni multimedialnych i szkolną salę kinową w konkursie Tesco dla Szkół – „Talent do niemarnowania”. Młodzi świdniczanie są coraz bliżej zwycięstwa! Zostali nagrodzeni przez Jury za zorganizowanie Światowego Dnia Żywności, podczas którego uczyli jak nie marnować jedzenia. I Ty możesz, im pomóc i zagłosować na konkursowy film na stronie www.tescodlaszkol.pl

W ramach 11. edycji programu Tesco dla Szkół uczniowie mieli nakręcić 2-minutowy film, namawiający do niemarnowania żywności. Udział wzięło aż 587 zespołów z całej Polski, a wśród nich „Łowcy Talentów” ze Świdnicy. Obecnie gimnazjaliści zajmują 1. miejsce w powiecie świdnickim, 2. miejsce w województwie dolnośląskim oraz 23. miejsce w rankingu krajowym. Szkoła, która zajmie pierwszą lokatę w województwie zdobędzie salę kinową. Z kolei placówki edukacyjne, które uplasują się na początku rankingu, mają szansę na zdobycie jednej z 10 pracowni multimedialnych. Żeby otrzymać dodatkowe punkty i zwiększyć swoją szansę na zwycięstwo, świdniccy uczniowie wykazali się kreatywnością i zaangażowaniem, biorąc udział w dodatkowym zadaniu dla uczestników konkursu.

Zadanie, za które uczniowie ze Świdnicy zdobyli uznanie Jury i dodatkowe punkty, polegało na zorganizowaniu akcji edukacyjnej z okazji Światowego Dnia Żywności, który przypadał 16 października. Udział w tym wyzwaniu wzięło aż 118 zespołów, które podeszły do tematu niezwykle twórczo. Ich akcje odbywały się w szkołach, na ulicach miast, w sklepach Tesco. Zaangażowani byli nie tylko uczniowie, ale także ich rodzice, nauczyciele, media, a nawet władze lokalne! W ten sposób uczestnicy zmierzyli się z globalnym problemem jakim jest marnowanie żywności. Doceniając niezwykle zaangażowanie, jury nagrodziło aż 6 zespołów!

Niekwestionowanym zwycięzcą zostali „Łowcy Talentów” ze Świdnicy i tym samym zdobyli aż 1500 punktów, które przybliżą ich do zwycięstwa w konkursie Tesco dla Szkół! Zespół ruszył na „podbój Tesco” i przekonywał klientów by nie marnowali żywności. Uczniowie zaangażowali nawet samego prezydenta Wojciecha Murdzka, który poparł akcję.

Wszyscy dumni świdniczanie, którzy chcieliby wesprzeć „Łowców Talentów” w drodze po ogólnopolskie laury, mogą zagłosować na ich film konkursowy na stronie: http://www.tescodlaszkol.pl/30008. Głosowanie trwa do 19 grudnia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group