Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 664
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Szkolenia dla niepełnosprawnych

Środa, 14 września 2011, 9:27
Aktualizacja: 9:44
Autor: red.
Świdnica: Szkolenia dla niepełnosprawnych
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Pod koniec września w nowo wybudowanym Zespole Szkół Specjalnych przy ulicy Witolda Pileckiego w Świdnicy ruszy cykl szkoleń dla osób niepełnosprawnych.

Budowa, użytkowanie i indywidualne dopasowanie wózka inwalidzkiego,profilaktyka przeciwodleżynowa oraz bezpiecznie techniki przenoszenia i asekuracji osób niepełnosprawnych to tematy, jakie zostaną omówione w trakcie szkolenia. Ich organizacja to efekt współpracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Fundacją Aktywnej Rehabilitacji z Bolesławca.

Szkolenia to odpowiedź obu instytucji na zgłaszane przez osoby niepełnosprawne zapotrzebowanie. -- Zgłosiła się do mnie osoba niepełnosprawna, na stałe przykuta do wózka w pozycji leżącej. Pierwsze spotkanie postanowiliśmy więc zorganizować na parterze, w pomieszczeniach Powiatowego Urzędu Pracy, gdyż tylko tam technicznie było to możliwe. Rozmawialiśmy na temat konieczności organizacji szkoleń dla osób pracujących, opiekujących się osobami niepełnosprawnymi poruszającymi się na wózkach inwalidzkich – wyjaśnia wicestarosta powiatu świdnickiego Alicja Synowska.

Osoby chętne do udziału w szkoleniu mogą zgłaszać się w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie przy ulicy Wałbrzyskiej w Świdnicy.

- Po tym szkoleniu rozważamy możliwość organizacji kolejnego, skierowanego tym razem dla rodzin i wszystkich tych, którzy opiekują się osobami niepełnosprawnymi po urazach kręgosłupa.- dodaje Beata Galewska, dyrektor PCPR w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group