Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 947
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Szlachetna akcja

Poniedziałek, 5 marca 2018, 7:21
Aktualizacja: 10:23
Autor: red
Wójt Gminy Marcinowice objął honorowym patronatem charytatywną akcję „KAZBEK 2018” zimowego wejścia na górę Gruzji.

W Szkole Podstawowej w Witoszowie Dolnym odbyła się konferencja prasowa uczestników akcji, w której udział wzięli dziennikarze i wspierający akcję samorządowcy.

Pomysłodawcą akcji jest Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum” w Świdnicy i ma ona na celu nie tylko zdobycie gruzińskiego szczytu Kazbek, ale przede wszystkim pomoc podopiecznym Hospicjum i seniorom GOPR-u oraz propagowanie zdrowego trybu życia powiązanego z bezpieczną turystyką górską.

Podczas spotkania przedstawiciele samorządów złożyli podpisy na fladze, która pojedzie do Gruzji wraz z uczestnikami. Szlachetną akcję oprócz gminy Marcinowice wspierają również gmina Żarów, Świdnica, i Jaworzyna Śląska, honorowe patronaty powzięły także Prezydent Miasta Świdnica, Marszałek Województwa Dolnośląskiego i Funduszu Regionu Wałbrzyskiego. W trakcie akcji „Kazbek 2018” zbierane będą pieniądze na specjalne konta na rzecz „Hospicjum” oraz seniorów podlegających pod Fundację GOPR.

Wyprawa na Kazbek - jednego z najwyższych szczytów Kaukazu w Gruzji(5033 m n.p.m), rozpocznie się 10 marca i potrwa do 24 marca 2018 r. W wyprawie udział wezmą: Andrzej Sawicki, Marcin Walewski, Jacek Fabiś oraz Marian Tadeusz Piotrowicz, Magdalena Bany i Ewa Talaga.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group