Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 978
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: „Szóstka na Bank”

Czwartek, 28 marca 2013, 0:23
Aktualizacja: 0:24
Autor: red.
Świdnica: „Szóstka na Bank”
Fot. użyczone
Esencję wiedzy na temat oszczędzania najlepiej wydobywać z samego źródła, dlatego uczniowie z klas młodszych Szkoły Podstawowej nr 6, uczestniczący w programie Szkolnych Kas Oszczędności, gościli w I Oddziale PKO BP w Świdnicy. Czekało tam na dzieci wiele atrakcji, a nawet tajemnic, których odkrycie wzbudziło w nich wiele pozytywnych emocji.

Przewodnikiem po najciekawszych miejscach w banku była pani Agnieszka Podolak, która na co dzień bardzo troszczy się o naszych „SKO-wiczów”. Pokazała dzieciom, jak wygląda praca banku, wyjaśniła, z jakimi sprawami można się zwrócić do banku i w pełni zaspokoiła ich ciekawość na temat monet i banknotów używanych w Polsce dawniej i dziś.

- Kulminacyjną chwilą wycieczki było spotkanie i rozmowa z panią dyrektor banku, Violettą Pazgan, która trzymając w ręku pęk kluczy, wprowadziła dzieci do tajemniczych pomieszczeń banku. Co widziały i o czym się dowiedziały, pozostanie na zawszę wielkim sekretem, gdyż nietaktem jest zdradzać sprawy powierzone nam w zaufaniu przez innych.

Z pewnością nie zdradzę tajemnicy, jeśli powiem, że uczniowie wyszli z banku wzbogaceni o nowe doświadczenia, wiedzę, a niektórzy marzenia o zostaniu ekonomistami, ale z pewnością wszyscy o prezenty, które otrzymali od pani dyrektor na pamiątkę tej niecodziennej wizyty – mówi Elżbieta Rasiewicz, opiekun SKO przy Szkole Podstawowej nr 6 Świdnicy.

(SP 6)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group