Środa, 17 lipca
Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Czytających: 974
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Szpital Latawiec ma nowy , większy parking

Środa, 4 stycznia 2012, 12:53
Aktualizacja: 16:52
Autor: red
Świdnica: Szpital Latawiec ma nowy , większy parking
Fot. Ika
Długo wyczekiwana inwestycja budowy parkingu przy szpitalu „Latawiec” w Świdnicy zakończyła się zgodnie z planem w grudniu minionego roku. Inwestycja przeszła już odbiór techniczny. To duże udogodnienie dla kierowców, którzy do tej pory mieli spory problem ze znalezieniem miejsca parkingowego przy szpitalu.

Prace przy budowie parkingu trwały od października do grudnia 2011 r. Parking ma charakter modułowy. Oznacza to, że wyznaczono kilka sektorów, gdzie będzie można zostawić swoje samochody. Zaplanowano wykonanie trzech głównych modułów oraz trzech uzupełniających dla personelu medycznego. Miejsca parkingowe wkomponowano w istniejącą roślinność tak, aby nie trzeba było wycinać żadnego z rosnących tam drzew.
- W grudniu oddaliśmy do użytku moduł nr 2, który usytuowany jest w pobliżu wejścia głównego do szpitala. Pozwoliło to na uzyskanie 89 miejsc parkingowych z kostki betonowej wraz z urządzeniami budowlanymi zapewniającymi użytkowanie obiektu zgodnie z przeznaczeniem oraz znakami drogowymi. - informuje Sabina Cebula z Zarządu Powiatu.
W ramach inwestycji wykonana została także instalacja kanalizacji deszczowej wraz ze studzienkami kanalizacyjnymi i przyłączeniem do sieci kanalizacji deszczowej oraz separatorem substancji ropopochodnych. Koszt budowy parkingu to kwota 500 tys. zł

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group