Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 963
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Szykuje się festyn z okazji wyremontowania deptaku

Piątek, 6 sierpnia 2010, 15:29
Aktualizacja: Czwartek, 6 sierpnia 2020, 7:07
Autor: KO
Świdnica: Szykuje się festyn z okazji wyremontowania deptaku
Fot. UM Świdnica
Dziś pracownicy Urzędu Miejskiego w Świdnicy obejrzeli zmodernizowaną ul. Łukową. Prace właściwie się zakończyły, na czwartek, 12 sierpnia, zaplanowano odbiór techniczny, a na sobotę 14 sierpnia uroczyste otwarcie głównego miejskiego deptaka. W jego ramach odbędzie się festyn rodzinny.

Będzie się działo… Handlowcy z ul. Łukowej na sobotę przygotowują degustacje i promocje. Bawiącym się świdniczanom przygrywać będzie Kapela podwórkowa z ul. Hutniczej ze Stronia Śląskiego. Świdnicki Młodzieżowy Dom Kultury zorganizuje dla dzieci liczne atrakcje: zajęcia ceramiczne – praca z gliną na kole garncarskim, papieroplastyka, malowanie twarzy pastelami ekologicznymi, konkurs rysunkowy „ul. Łukowa”. Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy przeprowadzi bezpłatne znakowanie rowerów, co skutecznie ogranicza liczbę kradzieży jednośladów. Rozlosowane zostaną również cenne nagrody w loterii. Kupony będą wręczane klientom punktów przy ul. Łukowej, które współorganizują akcję otwarcia. Warunkiem wzięcia udziału w losowaniu jest wypełnienie kuponu oraz przekazanie go o godz. 21.00. Wtedy będzie przeprowadzone również losowanie. Odbiór nagród wyłącznie osobisty po okazaniu dokumentu tożsamości.

Handlujący na ul. Łukowej chcą zaprosić do siebie klientów na nowy deptak. W sobotę już w najlepsze będzie można usiąść w ogródkach. Niektórzy świdniczanie niepokoili się, że ogródeczki ze stolikami dla klientów znikną z Łukowej. To projekt unijny (1,69 mln zł miasto otrzyma z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego), a zwykle jest tak, że przez 5 lat beneficjant nie będzie mógł czerpać zysków z użytkowania wyremontowanego terenu. Miasto oddało więc na pięć lat restauratorom teren pod ogródki za darmo.

Dlatego handlujący włączyli się w organizację sobotniej imprezy, podczas której będzie można wylosować m.in. srebrny pierścionek, strój kolarski, Kupony zniżkowe, artykuły drogeryjne i torebki, kosze owocowo-spożywcze i torty.

– Nie zabraknie atrakcji dla dzieci, a także promocji, konkursów dla klientów sklepów i kawiarenek działających przy ul. Łukowej. To reprezentacyjna ulica, która prowadzi do świdnickiego Rynku. W sobotę, 14 sierpnia będzie można zobaczyć zupełnie odmienioną ul. Łukową. Z ciekawą aranżacją, małą fontanną i iluminacją – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

Ta iluminacja zostanie uruchomiona wieczorem. Na imprezę zapraszają prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek oraz przedsiębiorcy z ul. Łukowej. Festyn nosi nazwę „Łukowa jak nowa”.

Program festynu „Łukowa jak nowa”
(sobota, 14 sierpnia 2010 r., ul. Łukowa)

• godz. 10.00-14.00 – degustacje, promocje i inne atrakcje, przygrywa „Kapela podwórkowa z ul. Hutniczej” (Stronie Śląskie),
• godz. 12.00 – uroczyste otwarcie ul. Łukowej, uruchomienie fontanny,
• godz. 12.00-14.00 – animacje dla dzieci i młodzieży m. in. praca z gliną na kole garncarskim, papieroplastyka, malowanie twarzy, konkurs rysunkowy, bezpłatne znakowanie rowerów,
• godz. 21.00 – start iluminacja ul. Łukowej
zbiórka kuponów i losowanie nagród w loterii.
Sobotnie promocje i atrakcje oferowane przez przedsiębiorców:
• „Mini Forum” kawiarnia (ul. Łukowa 3) – degustacje kanapek, pączków, kawy,
• „Cafe Łukowa” cukiernia-kawiarnia (ul. Łukowa 8) – degustacje wyrobów, druga kawa gratis, drugi deser lodowy gratis,
• „Ro-Do” pracownia złotnicza (ul. Łukowa 4) – od poniedziałku do soboty (9-14 sierpnia) 50 proc. rabatu na usługi złotnicze,
• „Jubilat” sklep mięsno-wędliniarski (ul. Łukowa 1) – degustacje wyrobów garmażeryjnych, wędliniarskich, cukierniczych, piekarniczych.

Nagrody w loterii:
• główna nagroda niespodzianka – „Steinbudex” wykonawca przebudowy ul. Łukowej,
• srebrny pierścionek – „Ro-Do” pracownia złotnicza (ul. Łukowa 4),
• strój kolarski (koszulka, kask, okulary) – Bank BGŻ (ul. Różana 1),
• 5 kuponów na okaziciela uprawniających do 50 proc. zniżki na prowizję agencji – Agencja Nieruchomości Świdnica (ul. Łukowa 1/2),
• artykuły drogeryjne i torebki – „Mona” drogeria i galanteria skórzana (ul. Łukowa 10),
• trzy kosze owocowo-spożywcze – Sklep warzywno-spożywczy (ul. Łukowa 2),
• 10 tortów – „Cafe Łukowa” cukiernia-kawiarnia (ul. Łukowa 8),
• 5 bonów po 20 zł do wykorzystania w sklepie „Jubilat” oraz dwa zaproszenia na kolację do Restauracji „Sakkara” (wartość 50 zł ),– „Jubilat” sklep mięsno-wędliniarski (ul. Łukowa 1);
W losowaniu biorą udział kupony, które będzie można otrzymać w dniu 14 sierpnia w następujących placówkach: Mini Forum, Cafe Łukowa, Jubilat, Mona, sklep warzywno-spożywczy, Agencja Nieruchomości Świdnica, , Ro-Do (kupony od 9 sierpnia).

Organizatorzy:
Urząd Miejski w Świdnicy,
Przedsiębiorcy z ul. Łukowej.
Młodzieżowy Dom Kultury
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy

Więcej zdjęć z prac przy budowie deptaku przy tekście Kamienny upływ czasu na Łukowej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group