Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 911
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szymanów: Szymanów przygotowuje się na Dożynki

Piątek, 19 sierpnia 2016, 9:26
Autor: red
Szymanów: Szymanów przygotowuje się na Dożynki
Fot. UG Dobromierz
Dzień, w którym mieszkańcy gminy Dobromierz obchodzić będą uroczystość wieńczącą tegoroczne zbiory coraz bliżej.

W Szymanowie od kilku tygodni trwają przygotowania, aby w dniu Dożynek Gminnych wszystko było dopięte na ostatni guzik i każdy kto pojawi się na tej najważniejszej dla dobromierzan imprezie był zadowolony i w przyjemnej atmosferze spędził swój wolny czas.

W ostatnim czasie zakończone zostały prace polegające na wykonaniu dojazdu do boiska od strony byłej szkoły oraz dodatkowego wjazdu o nawierzchni nieutwardzonej od strony stawu. Ekipa techniczna Urzędu Gminy Dobromierz uzupełniła również kostką granitową mur oporowy przy cieku wodnym oraz zainstalowała barierkę ochronną wraz z łańcuchem ochronnym, co z pewnością zwiększy bezpieczeństwo. Boisko sportowe zostało wyrównane, a krzewy i drzewa przycięte. Teren, na którym odbywać się będą tegoroczne dożynki został w całości skoszony, a zabieg ten zostanie powtórzony jeszcze kilka dni przed samym Świętem Plonów.

W ramach bieżącej umowy eksploatacji sieci oświetlenia publicznego zamontowana została lampa oświetleniowa przy boisku do piłki siatkowej, a także pomalowano przystanki autobusowe.

Prace przygotowawcze realizowane są zgodnie z planem. Organizatorzy oraz osoby wspierające biorą udział w przygotowaniach, aby w sobotę 27 sierpnia, mieszkańcy naszej gminy i goście z sąsiednich miejscowości, którzy zdecydują się przyjechać na dożynki gminne do Szymanowa byli usatysfakcjonowani czasem spędzonym w gminie Dobromierz.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group