Poniedziałek, 19 października
Imieniny: Pawła, Piotra, Jana
Czytających: 620
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szynobusy do Wrocławia – pierwszy milion w tym roku

Wiadomości: Świdnica/Wrocław
Poniedziałek, 24 stycznia 2011, 9:01
Aktualizacja: 13:02
Autor: red.
Kiedy na świdnickim dworcu zawiśnie rozkład jazdy szynobusów do Wrocławia? Najwcześniej w 2013 r.
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Według zapowiedzi sprzed kilku lat już powinniśmy jeździć szynobusami do stolicy województwa... Tymczasem w tym roku zostaną na przywrócenie linii kolejowej Świdnica–Wrocław wydane pierwsze pieniądze. Pierwszy milion złotych.

W budżecie województwa na ten rok zaplanowano wydatek rzędu miliona zł na rewitalizację linii kolejowej nr 285 Wrocław-Świdnica oraz linii 771 Świdnica Przedmieście-Świdnica Miasto. Pieniądze te pójdą na wykonanie studium wykonalności oraz przygotowanie programu funkcjonalno-użytkowego linii.

To dopiero mały kroczek na trasie do uruchomienia regularnego połączenia kolejowego do Wrocławia. Wartość całej inwestycji to prawie 89 mln zł.

Samorząd województwa w tym roku przeznaczy też 33,4 mln zł na zakup taboru kolejowego – sześciu autobusów szynowych.

Więcej na ten temat:
* Szynobusy do Wrocławia – czekamy na akt, wtorek, 5 października 2010,
* Szynobusy za trzy lata – obiecuje Zbigniew Szczygieł, sobota, 2 października 2010.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz

~ 24-01-2011 9:50
bzdura ! kto tym bedzie jezdzil ???? wszyscy maja samochody...albo guliwera za 5pln
~ja 24-01-2011 10:09
Ja będę jeździł. Dlaczego? Bo w przeciwieństwie do samochodów i autobusów szynobus nie stoi w korkach, a to oznacza że w 1 godz znajdziemy się w samym centrum wrocka. Dla osób codziennie podróżujących do wro do pracy to codzienna oszczędność 30-60min a to bardzo dużo. To po przeliczeniu w skali roku daje nam 7-14 dni wolnego. Ponadto będzie można dojechać do miejsc gdzie teraz praktycznie nie istnieje komunikacja - linia kolejowa przebiega inną trasa niż połączenia drogowe.
~ 24-01-2011 10:16
Dokładnie. A samochodami po prostu nie opłaca się dojeżdżać, paliwo idzie w górę. Jest mnóstwo osób, które podróżują do Wrocławia autobusami, które często są przepełnione, brakuje miejsca dla pasażerów a pociąg to wygoda. Nie ma korków a to duże utrudnienie w dojazdach. Sama czekam na uruchomienie tej linii. Nawet Żarów ma a my nie mamy...
~malgosia 24-01-2011 10:32
jazda nawet po zmodernizowaniu tej linii do wrocka to 1,5 godz jak obszył pytam zatem na jakiego grzyba wywalac kase kiedy po modernizacji linii 274 od jaworzyny do wrocka bedzie sie jechało 45 - 50 minut. Dokupic szynobusów i niech kursuja przez jaworzynę. Linię 285 owszem przejąć i za niewielkie pieniądze dostosowac do jazdy ale bardziej rekreacyjnej i komercyjnej.
~Cześka 24-01-2011 10:43
Droga Małgosiu nie 1,5 godziny ale 45 minut.1,5 godziny to jeżdził parowóz czyli lokomotywa ale ty chyba tych czasów nie pamietasz.
~jkswidniczanka 24-01-2011 14:20
Dla mnie to wyrzucona kasa. Mamy inne ważniejsze potrzeby w mieście żeby niedochodową linię uruchamiać. Ile osób będzie tym jeżdzilo? 10-20 tyle to jeden autobus Guliwera. Przeliczcie ilość wydanych pieniędzy w stosunku do przewiezionych pasażerów i oceńcie czy sie to opłacało!!!!!!!
~ 24-01-2011 16:05
Znowu jakieś wybory nadchodzą? Otwarcie tej linii to super kiełbasa wyborcza od wielu lat ! Szynobus do wrocka nie bedzie jeździł a w 45 min to bajeczka dla dzieci i to tych -5 lat bo starsze wyśmieją.trzeba sie troszeczke znać i mieć odrobine pojęcia o kolei ! Na trasie od Św do Wr jest ok 15 przystanków na ,których musi sie zatrzymać na taką czynność potrzebuje ok 3 min do tego 60 min jazdy bo ma podrodze multum wiejskich przejazdów i musi zwolnić. wynik jest prosty jak sie uda wykrecić czas -2godziny to bedzie sukces.ale trzymam kciuki bo linia turystyczna extra a moze ktos wpadnie na super pomysł i pojedziemy szynobusem do Zagórza klasa trasa Powodzenia włodarzom miasta ;)
~ 24-01-2011 18:57
I tylko kolesie zarobią przy "przerobie" setek milionów i to jest Polska właśnie. Przykre.
~ 25-01-2011 9:04
Ktoś pisał, o czasie przejazdu równym 45 minut. Tyle to jedzie expres z Wro Główny do Opole Główne. A to taka sama w kilometrach odległość mniej więcej. I expres staje w Oławie i Brzegu. A tutaj mamy koło 20 stacji kolejowych. Licząc tylko po 1 minucie to i tak 20 min na przystanki, a gdzie jazda właściwa. Czas 1h15 min to jest realistycznie podejście do tematu. Według mnie te 89 + 1 mln = 90 mln zł to stracone pieniądze które się raczej nie zwróca, a rzekłbym że idą na zmarnowanie. Już lepiej wyremontować torowisko do Jaworzyny i przez Kąty jeżdić pociągiem do Wrocławia. Tam torowisko jest w dużo lepszym stanie, linia jest zelektryfikowana, i w ciągłym użyciu. A resztę pieniędzy zainwestować to w drogę nr 35. I mieć pretensję, że zamiast węzła w Świdnicy, to niemcy je w Jaworzynie zrobili.
~is 29-01-2011 17:42
Świat nie kończy się na świdnicy, z Bielan czy z Partynic też wiele osób chciało by dojeżdżać tą linią.
~aniol stroz 6-05-2011 21:42
guliwerem nigdy w zyciu nie pojade i nie polecam nikomu komu zycie mile.otoz w tymze guliwerze pracuja same pijaki /mowa o kierowcach /.w czwartek tj. 4 maja zatrzymano kierowce pijanego 1 promila we krwi a on jezdzil z ludzmi autobusem to juz chyba 3 z kolei.i przede wszystkim nie 5 zl tylko juz 8 zl kosztuje przejazdzka guliwerem z pijanym kierowca.wole pojechac mniej wygodniej z inna firma ale przynajmniej z trzezwym i milym kierowca.i jeszcze jedna sprawa godna opisania i zastanowienia sie nad wyjazdem do kolobrzegu z taze firma.nawet strach pomyslec co oznaczalaby podroz tyle km a nuz widelec z pijakiem.jak tak dalej pojdzie ze w takim tempie policja bedzie wylapywac pijanych kierowcow z guliwera to sama szefowa wandzia bedzie zmuszona zrobic prawko i usiasc za kierownica.zle wroze te
~dawny pasazer 6-05-2011 21:59
swieta racja .slyszalam o tych ich wybrykach pijackich wiec podpisuje sie pod moim przedmowca.ludzie ,co sie tak uwzieliscie na przejazdy ta firma .przeciez jezdzi do wroclawia tyle busow innych.przeciez to juz kazdy mowi ze guliwer to przechowalnia anonimowych alkoholikow co z prawem mieli na pinku i nigdzie by juz nie pjezdzili tylko w guliwerze.szkoda mi tych ludzi co narazaja swoje dzieci i siebie wsiadajac do super wygodnego autobusu ale za to z pijakiem za kierownica.ludzie opamietajcie sie, nie badzcie kamikaze.
~leszek 8-05-2011 13:43
Z Guliwerem jeżdżę od lat i na razie nie zanosi się u mnie na zmiany. Nie czuję się zagrożony wprost przeciwnie uważam, że jest to najbardziej wiarygodny przewoźnik.
~jola 8-05-2011 14:03
Guliwer to solidna firma, a kierowcy bardzo fajni czasem zdaży się jakiś rodrażniony ale to tylko ludzie i każdy może mieć gorszy dzień. Uważam, że firma Guliwer zatrudnia najlepiej wykwalifikowanych kierowców, którzy w tej firmie pracują od lat wiem bo jeżdżę. Natomiast inne busy np. Dyrda przystosowane do przewozu towarów powinny wozić towary, a nie ludzi. Z szacunku do samej siebie wybieram środki lokomocji do przewozu osób. Busy Dyrdy już zyskału przydomek "trumny" a zatrudniani na czarno ukaincy cz to dobra kadra?
~ 8-05-2011 16:24
Lubię jeździć z Guliwerem. Nowe autobusy, czysto i w miarę punktualnie.
~Bruno 8-05-2011 16:33
Jechałem kiedyś z Wroclawia jakimś takim granatowym robotniczym busem z łysym szalonym kierowcą muzykiem myślałem,że się pożygam ze strachu. To pomyleniec jakiś!
~ania 9-05-2011 20:38
Guliwer jeździ do Kołobrzegu? To super w tamtym roku dojeżdżali tylko do Pogorzelicy.
~korad 14-09-2011 19:30
kowarydworeca glnmiego remoty tory pkpsa
~korad 14-09-2011 19:38
mylkowcie dworeca glnmiego remoty tory pkpsa kosrtycia dworeca glnmiego piresca podzmnego remocir tory pkpsa kowary glnmie dworeca pszbudowa maszynia kladzie nowe tory pkpsa kowarty srednie dworeca pkpsa srednia dworec pszbudowa tory pkpsa wiadkty retywacia kowary gyurnie psatankow pkpsa remoty tory pkpsa preon tunlie ogorelec psatankow pkpsa preon remoty tory pkpsa minsrtwo insfkrury kamnenia gura dworeca xkpsa pkp sa lubawka dworeca glnmiego remoty tory pkpsa walbrszych masto pszbudowa piresca podzmnego reomocie tory pkpsa walbrszych glnmie dworeca pszbudowa piresca podzmnegio remocie tory pkpsa
~ 14-09-2011 19:50
bolkow dworeca wiadkty remocie retywacia wiadkty remocie maszynia kladzie nowe tory pkpsa wroclwa glnmiego pszbudowa piresca podzmnegio remocie dworec pireon tory pkpsa
~ 14-09-2011 20:02
mylkowcie dworeca glnmiego pszbudowa remoty piresca kowary glnmie dworec pszbudowa kosrtyca remoty tory pkpsa dworeca maszynia kladzie tory pkpsa kowary srednie dworeca nowego remoty tory pkpsa preon wiadkty kowary urnie psatankow pkpsa wiadkty tynlie tunlie ogorelec psatankow pkpsa remoty tory pkpsa kamnenia gura dworeca pkpsa lubawka dworeca pkpsa walbrszych masto pszbudowa dworeca piresca podzmnegio remocie tory pkpsa walbrszych glnmie dworeca piresca podzmnego remocie tory pkpsa peron nowe
~ 14-09-2011 20:06
karpcza dworec pszbudowa glnmiego remoty tory pkpsa mlkow dworeca remoty tory pkpsa mylkowcie orlie dworeca remoty tory pkpsa mylkowcie glnmie dworec pszbudowa piresca podzmnego remocie tory pkpsa retywacia tory dwa preon remocie
~ 14-09-2011 20:08
mylkowcie dworeca glnmiego pszbudowa remoty piresca kowary glnmie dworec pszbudowa kosrtyca remoty tory pkpsa dworeca maszynia kladzie tory pkpsa kowary srednie dworeca nowego remoty tory pkpsa preon wiadkty kowary urnie psatankow pkpsa wiadkty tynlie tunlie ogorelec psatankow pkpsa remoty tory pkpsa kamnenia gura dworeca pkpsa lubawka dworeca pkpsa walbrszych masto pszbudowa dworeca piresca podzmnegio remocie tory pkpsa walbrszych glnmie dworeca piresca podzmnego remocie tory pkpsa peron nowe
~korad 14-09-2011 20:08
karpcza dworec pszbudowa glnmiego maszynia kladzie nowe tory pkpsa retywacia mlkow dworeca pkpsa mylkowcie orlie dworec mylkowcie remoty tory pkpsa preon mylkowcie glnmie dworeca presca podzmnego remocie tory pkpsa lelenia gura dworeca glnmiego remoty tory pkpsa dworec pszbudowa piresca podzmnegio remocie tory pkpsa
~kotrad 22-09-2011 13:28
mylkowcie dworeca piresca podzmnego remocie tory pkpsa glnmie kosrtyca dworeca remoty tory pkpsa kowary glnmie dworeca remoty tory pkpsa minsrtwo insfktury kowary srednie dworeca pszbudowa wiadkty kowary gurnie psatankowa pkpsa remoty tory pkpsa tunlie ogorelec psatankow pkpsa remoty tory pkpsa kamnenia gura dworec pkpsa tory pkpsa lubawka dworeca remoty tory pkpsa walbrszych masto pszbudowa piresca podzmnego na preon tory pkp sa walbrszych masto pszbudowa piresca podzmnego remocie tory pkpsa misrtwo insfktury pkpsa retywacia pkp wroclwauy gazecie wroclwa pkpsa wysli
~lukas 22-11-2011 20:38
To już lepiej zrobić Świdnica Jaworzyna Wrocław lub zrobić tak słyszałem ale ile wtym prawdy tor do Żarowa

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group