Czwartek, 18 lipca
Imieniny: Kamila, Karoliny, Szymona
Czytających: 966
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zastruże: Ta szkoła ma 20 lat

Wtorek, 18 czerwca 2024, 7:25
Autor: red
Zastruże: Ta szkoła ma 20 lat
Fot. UM Żarów
Szkoła Podstawowa im. Astrid Lindgren w Zastrużu świętowała 20–lecie swojej placówki prowadzonej przez Stowarzyszenie "Nasze Dzieci – Wspólna Szkoła" oraz 12 rocznicę nadania imienia szkole Astrid Lindgren.

A jak to się zaczęło? W 2004r. Rada Miejska w Żarowie podjęła uchwałę o przejęciu Szkoły Podstawowej w Zastrużu przez Stowarzyszenie „Nasze Dzieci, Wspólna Szkoła”, zawiązane w 2003r. przez mieszkańców Zastruża, Mielęcina, Pyszczyna i Krukowa oraz nauczycieli. 1 września 2004r. podpisany został akt założycielski i od tego momentu Szkoła Podstawowa w Zastrużu prowadzona jest przez Stowarzyszenie. W tym roku minęło 20 lat od tego wydarzenia, a 12 odkąd placówka nosi imię znanej i lubianej przez dzieci i młodzież pisarki Astrid Lindgren.

Życzenia z okazji jubileuszu szkoły na ręce dyrektor Krystyny Wardach złożyli burmistrz Przemysław Sikora, były burmistrz Leszek Michalak, dyrektorzy szkół oraz zaproszeni goście.

-Gratuluję szkole wspaniałego jubileuszu i składam wielkie podziękowania na ręce Pani dyrektor i całego grona pedagogicznego, nauczycieli, rodziców i uczniów. Dziękuję za Wasz trud, zaangażowanie, Wasze serce i troskę o szkołę. Cieszę się, że dziś wspólnie z całą szkolną społecznością mogę świętować to wydarzenie i życzę dalszych sukcesów i kolejnych wspaniałych inicjatyw - życzył burmistrz Przemysław Sikora.

Dla wszystkuch uczestników uroczystej akademii uczniowie szkoły przygotowali również wspaniały występ artystyczny i trzeba przyznać, że świetnie spisali się jako młodzi aktorzy. To było piękne przedstawienie z bardzo ważnym przeslaniem.

Z okazji wyjątkowego jubileuszu szkoła zorganizowała także piknik rodzinny, podczas którego świętowano Dzień Rodziny. Na uczestników czekały zabawy na dmuchanych zjeżdżalniach, konkursy, taniec z gwiazdami, klasowe karaoke, zawody i konkurencje rodzinne.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group