Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 996
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Tak się bawił Żarów!

Poniedziałek, 2 czerwca 2014, 11:52
Aktualizacja: 11:53
Autor: red.
Żarów: Tak się bawił Żarów!
Fot. UM Żarów
Mnóstwo atrakcji czekało w miniony weekend na mieszkańców Żarowa i przyjezdnych gości. Wśród imprez przygotowanych z okazji Dni Żarowa nie zabrakło koncertów znanych polskich gwiazd, zespołów rockowych z miast partnerskich i lokalnych artystów. W tych dniach świętowali także najmłodsi, którzy oprócz dobrej zabawy na świeżym powietrzu mogli uczestniczyć w konkursach i festynach.

Pierwsza sportowa odsłona tegorocznego święta miasta, rozpoczęła się zawodami wędkarskimi oraz sportowymi turniejami rozgrywanymi na boisku sportowym Orlik oraz w żarowskim Gminnym Centrum Kultury i Sportu. Nie zabrakło turnieju koszykówki i piłki nożnej, tenisa ziemnego i szachowego. Do sportowej rywalizacji zawodników zachęcali trenerzy i opiekunowie żarowskich zawodników. Zawodnikom otuchy dodawali kibice, zagrzewając ich do czynnego udziału w sportowych zawodach. Licznej widowni nie brakowało również podczas festynu z okazji dnia rodziny w żarowskim Bajkowym Przedszkolu. Były wzruszające występy przedszkolaków, upominki dla rodziców i dzieci, loteria fantowa, rekreacyjne stoiska oraz mnóstwo dobrej zabawy.

Tegoroczne święto miasta w sobotę, 31 maja rozpoczęło się blokiem artystycznym w wykonaniu najmłodszych mieszkańców gminy Żarów. Były występy przedszkolaków z Bajkowego Przedszkola oraz przedszkola Chatka Małolatka i pokazy wokalno-recytatorsko-taneczne uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie, Szkoły Podstawowej im. UNICEF, Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Zastrużu, Szkoły Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach, gimnazjum w Żarowie i Zespołu Szkół. Sobotni wieczór należał do gwiazd rockowych z miast partnerskich. Specjalnie dla mieszkańców Żarowa zaśpiewał zespół The Riot Jams z niemieckiego Lohmar, który zachwycał swoim rockowym brzmieniem. Żarowianie mogli również bawić się podczas koncertu muzyków z czeskiego Nymburka. Tuż po koncercie można było również zakupić płyty zespołu Cross Band z Czech. Gwiazdą piątkowego wieczoru był zespół Manchester, który porwał żarowską publiczność do tańca. Artyści szybko nawiązali kontakt z publicznością, przypominając swoje największe hity.

Sobota, 31 maja, drugi dzień Żarowa rozpoczęła się strażackimi zawodami rozgrywanymi na stadionie sportowym. W sportowej rywalizacji uczestniczyły jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Żarów oraz strażacy z miast partnerskich. Zawody zakończyły się zwycięstwem wszystkich zawodników, którzy za swój udział otrzymali liczne podziękowania, dyplomy oraz symboliczne puchary. Dużej widowni nie zabrakło również podczas inauguracji obchodów uroczystości "25 lat - Narodziny Wolności, Narodziny Mistrza" i otwarcia, przy współudziale mistrza świata Pawła Fajdka i znanych sportowców rzutni lekkoatletycznej. Nie zabrakło wspólnej biesiady, autografów, upominków i życzeń, przekazanych od samego prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Niespodzianką dla biesiadujących był również wielki tort.
Scena tego dnia jednak należała do zespołu Czerwone Gitary, na którego koncert przybyli nie tylko mieszkańcy gminy Żarów. Koncert tego kultowego zespołu ściągnął do Żarowa również mnóstwo przyjezdnych gości. W rytm piosenek "Płoną góry, płoną lasy", "Nie zadzieraj nosa", "Kwiaty we włosach" Żarowianie bawili się do późnych godzin wieczornych. Sobotnia część Dni Żarowa zakończyła się występem zespołu Caro.

Tegoroczne Dni Żarowa to nie tylko jednak koncerty i festyny. To także liczne atrakcje towarzyszące, które czekały na mieszkańców Żarowa w Parku Miejskim. Były liczne stoiska gastronomiczne, niespodzianki dla dzieci i młodzieży, pokaz judo oraz stoiska lokalnych jednostek.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group