Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 543
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Targi edukacyjne dla gimnazjalistów

Środa, 20 marca 2013, 15:12
Aktualizacja: 15:14
Autor: red.
Świebodzice: Targi edukacyjne dla gimnazjalistów
Fot. użyczone
Setki uczniów i ich rodziców skorzystało z kolejnej edycji Targów Edukacyjnych, zorganizowanych przez Publiczne Gimnazjum nr 2 w Świebodzicach. Swoje oferty zaprezentowało 17 szkół ponadgimnazjalnych ze Świebodzic, Świdnicy i Wałbrzycha oraz Poradnia Psychologiczno–Pedagogiczna.

Atmosfera była jak zwykle wspaniała. Gwarno, wesoło, ciekawie, do tego pysznie na stołach – a to za sprawą szkół gastronomicznych, wśród których prym wiódł Zespół Szkół Rolniczych w Mokrzeszowie. Chętnych do degustacji wyśmienitych potraw nie brakowało.

Wzorem lat ubiegłych nie zabrakło też muzyki, wywiadów, konkursów i loterii z cennymi nagrodami - to od lat mocny punkt Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy. Były pokazy i ćwiczenia uczniów mundurowych z Zespołu Szkół nr 3 w Świdnicy. Świebodzickie LO nie tylko zachęcało młodzież oryginalnością kierunków przyszłych klas, ale również filmem-prezentacją z tegorocznej studniówki. Z kolei Zespół Szkół w Świebodzicach już od kilku miesięcy spotyka się z gimnazjalistami i ich rodzicami, proponując swój nowy projekt współpracy ich szkoły z pracodawcami świebodzickimi - najpierw praktyki uczniowskie w zakładach, potem stałe zatrudnienie.

- Oferty były bardzo bogate i kuszące, każdy mógł znaleźć dla siebie miejsce dalszej edukacji, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, preferencjami i zdolnościami – ocenia Jolanta Wypych, pedagog z Gimnazjum nr 2, organizatorka przedsięwzięcia.

W otwarciu Targów uczestniczył burmistrz miasta Bogdan Kożuchowicz, Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kwadrans oraz radna Teresa Małecka.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group