Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 937
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Technika w służbie Policji

Poniedziałek, 23 maja 2016, 10:48
Aktualizacja: 18:49
Autor: opr. red.
Świdnica: Technika w służbie Policji
Fot. red.
20 maja br. zaawansowany sprzęt w postaci tzw. „ambulansu monitoringu wizyjnego” udostępniony przez Komendę Miejską Polcji w Jeleniej Górze pomaga świdnickim policjantom w ujawnianiu wykroczeń dogowych na jednym z większych skrzyżowań w centrum naszego miasta.

W ramach współpracy pomiędzy jednostkami Policji, jeleniogórscy funkcjonariusze 20 maja br. przyjechali do Świdnicy specjalistycznym samochodem ciężarowym z profesjonalną zabudową w postaci tzw. „ambulansu monitoringu wizyjnego”. Pojazd wyposażony jest w szereg nowoczesnych rozwiązań, w postaci m.in. wysokiej jakości kamer rejestrujących obraz w dużej rozdzielczości, wyposażonych w możliwości znacznego zbliżenia optycznego, z opcją pracy na pojeździe oraz w odległości nawet kilkuset metrów od niego, z zachowaniem pełnego zdalnego sterowania. Sprzęt może znaleźć zastosowanie chociażby w przypadku zabezpieczenia imprez masowych, czy też ujawniania zdarzeń z zakresu ruchu drogowego, jak ma to miejsce w przypadku naszego miasta, gdzie 20 maja br. pracuje on w obrębie skrzyżowania ulic Zamenhofa i Sikorskiego.

Cieszy fakt, iż tego typu urządzenia coraz częściej trafiają na wyposażenie Policji, przyczyniając się do zwiększenia efektywności pracy oraz podniesienia poziomu bezpieczeństwa w wielu rejonach ich zastosowania.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group