Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 1000
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

gmina Świdnica: Teresa Mazurek komentuje wyniki konkursu Wójt Roku

Wtorek, 8 marca 2011, 8:06
Aktualizacja: 8:07
Autor: red.
gmina Świdnica: Teresa Mazurek komentuje wyniki konkursu Wójt Roku
Fot. UG Świdnica
Ogólnopolski konkurs na Wójta Roku organizowany przez Redakcję Audycji Rolnych TVP był promocją dla gminy Świdnica i jej mieszkańców. Gminne miejscowości odwiedziła ekipa TVP z kamerą.

- Cieszę się, że mogę uczestniczyć w tej gali, która jest ukoronowaniem pracy na rzecz społeczności gminnej - powiedziała podczas gali finałowej w Pałacu Małachowskich w Nałęczowie wójt Teresa Mazurek. - Gratuluję zwycięstwa wójtowi gminy Sterdyń. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznym głosowaniu na Wójta Roku, udzielając poparcia mojej kandydaturze. Była to z pewnością doskonała promocja nie tylko samej gminy Świdnica, ale całego naszego regionu.

Wójt gminy Świdnica została uhonorowana wieloma wyróżnieniami, w tym za wzorową współpracę z ochotniczymi strażami pożarnymi oraz za współpracę z klubami seniora.

- Receptą na sukces jest między innymi to, że dobry wójt musi być jak dobry rolnik, umieć wszystko, zauważać ludzi, współpracować dla dobra mieszkańców - mówi wójt Mazurek. - Pozyskujemy dofinansowania, które są na tyle znaczące, że realizujemy inwestycje w szybszym tempie niż pozwalają na to gminne środki budżetowe. W ostatnich 3 latach 2007-2010 gmina Świdnica wydała ponad 50 mln zł. na inwestycje. Rekordowym rokiem był 2010. Na zakończenie wodociągowania gminy, rozbudowę infrastruktury kanalizacyjnej i drogowej, budowę szkolnego schroniska młodzieżowego w Lubachowie, budowę i remonty świetlic, Odnowę i Rozwój Wsi w ramach PROW 2007-2013, termomodernizację Szkoły Podstawowej w Bystrzycy Górnej, zakup samochodu strażackiego wydano 22,5 mln zł. przy ponad 14 mln środków pozyskanych z funduszy unijnych. Dla porównania w roku 2009 wydatki majątkowe gminy stanowiły kwotę 10,3 mln zł, a w 2007 r. - 5,3 mln.

***
Zobacz także:

* Konkurs Wójt Roku 2010 rozstrzygnięty – Teresa Mazurek bez tytułu, ale wyróżniona, niedziela, 6 marca, godz. 8.33,
* Dialog Świdniczki - Kampania zaczyna się dzień po wyborach, niedziela, 6 lutego, godz. 16.47.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group