Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 791
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Książ: "The Miss Daisy Dog Show" w Książu

Poniedziałek, 28 lipca 2014, 11:59
Aktualizacja: 12:00
Autor: Walbrzyszek.com
Książ: "The Miss Daisy Dog Show" w Książu
Fot. Robert Bajek
W minioną sobotę na terenie przylegającym do Zamku Książ odbyła się IV Krajowa Wystawa Psów Rasowych Grupy IX – "The Miss Daisy Dog Show". Wśród wystawców znaleźli się miłośnicy psów z Polski, Niemiec, Czech i Szwajcarii.

W wystawie udział wzięło blisko 140 wystawców, prezentując w sumie ponad 200 podopiecznych. Psy wystawiano w ośmiu klasach: klasa młodszych szczeniąt – wiek od 4 do 6 miesięcy, klasa szczeniąt – wiek od 6 do 9 miesięcy, klasa młodzieży – wiek od 9 do 18 miesięcy, klasa pośrednia – wiek od 15 do 24 miesięcy, klasa otwarta – wiek powyżej 15 miesięcy, klasa użytkowa – wiek powyżej 15 miesięcy z certyfikatem użytkowości, klasa championów - dla psów posiadających tytuł krajowego lub międzynarodowego championa i klasa weteranów dla psów powyżej ośmiu lat.

Początkowo wystawcy ze swoimi podopiecznymi rywalizowali w obrębie danej rasy, starając się zająć jak najlepsze miejsce, to bowiem pozwalało na wzięcie udziału w konkurencjach finałowych. Wśród konkurencjach finałowych znalazły się wybory Najlepszej Pary, Najlepszych Młodszych Szczeniąt, Najlepszych Szczeniąt, Najlepszego Weterana, Najlepszego Juniora i Najlepszego Psa Grupy IX.

Grupa IX to psy ozdobne i psy do towarzystwa. Do grupy taj należą takie psy jak między innymi pudle, małe psy belgijskie, psy bezwłose, chihuahua, angielskie spaniele miniaturowe, małe psy molosowate, spaniele japońskie i pekińczyki.

Obszerna fotorelacja na http://www.walbrzyszek.com/news,single,init,article,24640

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group