Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 980
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: The World Games 2017 zawitają do Świdnicy

Czwartek, 11 maja 2017, 9:25
Aktualizacja: 13:29
Autor: red
Świdnica: The World Games 2017 zawitają do Świdnicy
Fot. IWGA
W lipcu Dolny Śląsk odwiedzą najlepsi sportowcy świata, uczestnicy 10. Światowych Igrzysk Sportowych.

Zawodnicy powalczą o najważniejsze trofea we Wrocławiu, Trzebnicy, JelczuLaskowicach. Zawitają też do Świdnicy, gdzie odbędą się zawody w sportach wrotkarskich - w jeździe figurowej, a także hokeju na rolkach. Jazda figurowa pojawi się na igrzyskach w dniach 22-23 lipca. Mecze hokeja na rolkach zobaczymy w dniach 25-29 lipca. Areną zmagań sportowców będzie lodowisko OSiR w Świdnicy. O tytuł mistrzowski w jeździe figurowej powalczy 40 zawodników. W zawodach hokeja na rolkach wystartuje 8 zespołów.

Bilety już w sprzedaży
Warto dodać, że już dziś można kupić bilety na igrzyska. Ceny biletów na jazdę figurową kształtują się następująco. Bilet normalny na jedno wydarzenie kosztuje 20 zł. Koszt biletu ulgowego to 10 zł. Za bilety rodzinne 2+3, 2+4, 2+5 zapłacimy kolejno 60 zł, 70 zł, 80 zł. Przygotowano też karnety: normalny – 30 zł i ulgowy – 15 zł. Miłośnicy hokeja na rolkach muszą wydać na jedno wydarzenie w dniach 25-27 lipca 15 zł (bilet normalny) lub 7,50 zł (bilet ulgowy). W tym terminie bilety rodzinne 2+3, 2+4, 2+5
kosztują odpowiednio: 45 zł, 52,50 zł i 60 zł. Od 28 do 29 lipca za wstęp zapłacimy więcej – bilet normalny kosztuje 20 zł, a ulgowy 10 zł. Bilety rodzinne 2+3, 2+4, 2+5 są w cenie: 60 zł, 70 zł, 80 zł. Organizatorzy oferują też karnety: normalny – 65 zł, ulgowy – 32,50 zł. Bilety na wszystkie zawody można nabyć za pośrednictwem serwisu eBilet.pl, a także w punktach sprzedaży na terenie całego kraju (pełna lista na www.ebilet.pl).

O sportach wrotkarskich podczas TWG 2017

Trzy różne, całkowicie niezależne, dyscypliny wchodzą w skład wrotkarstwa, które jest jednym ze sportów określanych jako nowe trendy. Wrotkarstwo na igrzyskach to hokej na wrotkach, wrotkarstwo szybkie i jazda figurowa. Wzorem starszego brata hokej na wrotkach wymaga, aby wrotki były jednośladowe. Jazda figurowa na wrotkach różni się od jazdy figurowej na łyżwach tylko i wyłącznie tym, że wrotki mają dwa rzędy kółek. Wrotkarstwo szybkie to z kolei niezwykle widowiskowa dyscyplina, w której jak sama nazwa wskazuje najistotniejsza jest szybkość. Dystanse, które będą rozgrywane zaczynają się od 100 m, a kończą na 20 km. Formuła rozgrywania wyścigów jest niezwykle ciekawa dla widzów. Podczas zawodów jazdy szybkiej nie sposób się nudzić. Sporty wrotkarskie będziemy podziwiać w Świdnicy i Wrocławiu.

Ceremonia Otwarcia TWG2017 – 20 lipca na Stadionie Wrocław

Trzy sceny, 400 artystów, w tym orkiestra symfoniczna, grupy taneczne i gwiazdy muzyki. Ceremonia otwarcia Igrzysk Sportów Nieolimpijskich The World Games 2017 będzie imponującym wstępem do największej sportowej imprezy tego roku w Polsce.
Ceremonia rozpocznie się 20 lipca o godzinie 19.00 na Stadionie Wrocław i potrwa ponad dwie godziny. Łącznie na arenie przy al. Śląskiej powstaną konstrukcje o wadze 270 ton. Scenografia zajmie 25 tysięcy m2 i wykorzystanych zostanie 800 m2 ekranów diodowych. Wszystko przywiezione zostanie przed 60 tirów, a pracować przy tym będzie ponad 300 pracowników technicznych.
"Radzimir "Jimek" Dębski, Steve Nash & Turntable Orchestra, Dawid Kwiatkowski, Kamil Bednarek, Igor Herbut z zespołu Lemon, czy BeMy. To tylko część gwiazd muzycznych jakie będzie można zobaczyć i usłyszeć podczas tego wydarzenia

Bilety na ceremonię otwarcia dostępne są na stronie ebilet.pl. Ceny zaczynają się od już od 10 złotych za bilet normalny. Na stronie ebilet.pl kupować można także bilety na wszystkie zawody sportowe w ramach The World Games 2017.

Dyscypliny TWG 2017

The World Games to międzynarodowa impreza, której zadaniem jest promowanie nieolimpijskich dyscyplin sportowych. Wielkie święto sportu rozpocznie się 20 lipca i potrwa do 30 lipca. Ceremonia otwarciai zamknięcia igrzysk odbędzie się we Wrocławiu. W programie zawodów aż 31 konkurencji: bieg na orientację, boks tajski, bule, fistball, ju-jitsu, kajak polo, karate, korfball, kręgle, lacrosse, ultimate frisbee, łucznictwo, narty wodne i wakeboard, piłka ręczna plażowa, pływanie w płetwach, przeciąganie liny, sportowe ratownictwo wodne, sporty bilardowe, sporty gimnastyczne, sporty lotnicze, sporty wrotkarskie, squash, sumo, taniec sportowy, trójbój siłowy, unihokej, wspinaczka sportowa oraz na życzenie wrocławskich organizatorów: futbol amerykański, kickboxing, wioślarstwo halowe, żużel.

Więcej informacji na temat igrzysk można znaleźć na stronie www.theworldgames2017.com

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group